GSB kura çekimi sonuçları belli oluyor! GSB kura çekimi ne zaman, saat...

GSB kura çekimi sonuçları belli oluyor! GSB kura çekimi ne zaman, saat kaçta?

100
0
PAYLAŞ

Binlerce adayın başvurduğu GSB çekilişi için beklenen gün geldi. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 4346 kadrolu kadrolu işçi alımında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmeliğin 12. maddesi uyarınca, kesinleşen adaylar için noter huzurunda kura çekilecektir. Türkiye İş Kurumu tarafından gönderilen listeler. Seyirci Taha Akgül Spor Salonu kapasitesinin yarısı kadar kabul edilecektir.

GSB çekiliş sonuçları açıklandı!  GSB çekilişi ne zaman, saat kaç?

GSB çekiliş sonuçları açıklandı! GSB çekilişi ne zaman, saat kaç?

GSB çekiliş sonuçları açıklandı! GSB çekilişi ne zaman, saat kaç?

GSB kura çekimi bugün saat 10:00’da Keçiören Taha Akgül Spor Salonu’nda yapılacaktır. GSB çekilişi ile güvenlik görevlisi mesleğinde 2928, temizlik elemanı mesleğinde 1418 olmak üzere toplam 4346 kadrolu işçi belirlenecek. GSB çekilişi, başvuranlar tarafından salondan takip edilebilir.

GSB çekiliş sonuçları açıklandı!  GSB çekilişi ne zaman, saat kaç?

Binlerce adayın başvurduğu GSB çekilişi için beklenen gün geldi. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 4346 kadrolu kadrolu işçi alımında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmeliğin 12. maddesi uyarınca, kesinleşen adaylar için noter huzurunda kura çekilecektir. Türkiye İş Kurumu tarafından gönderilen listeler. Seyirci Taha Akgül Spor Salonu kapasitesinin yarısı kadar kabul edilecektir.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PARTİ NE ZAMAN ÇEKİLİR?

GSB kura çekimi 15 Eylül 2021 Çarşamba günü saat 10:00’da Keçiören Taha Akgül Spor Salonu’nda (Esertepe Mahallesi, Şehit Mustafa Ercigez Cad. Keçiören/ANKARA) yapılacaktır.

İçişleri Bakanlığının 20.08.2021 tarih ve 13441 sayılı Genelgesine göre aşağıda belirtilen şartlara göre seyirciler çekilişe alınacaktır.

1- Seyirci Taha Akgül Spor Salonu kapasitesinin yarısı kadar kabul edilecektir.

2- 2021 Daimi İşe Alım için başvurmayan kişiler takipçi olarak kabul edilmeyecektir. Seyirci olarak katılmak isteyen adayların başvurularını belgelemeleri gerekmektedir.

3- İzleyici olarak giriş yapmak isteyen kişilerden HES kodu istenecektir. Kişilerden aşılı/geçmiş hastalığı (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak kabul edilen bağışıklığın süresine göre) veya HES kodu üzerinden en fazla 48 saat önce yapılmış PCR testi negatif olup olmadığı sorulacak. Kişide hastalık yoksa, aşı yapılmamışsa veya PCR testi negatif değilse katılıma izin verilmeyecektir. İlgililere duyurulur.

Noter huzurunda yapılacak kura çekimi sonucu belirlenen asıl adaylar, başvurdukları mesleğin şartlarını sağladıklarını kanıtlayan belgeleri daha sonra ilan edilecek tarihlerde bizzat ibraz edeceklerdir. Personelin başvurduğu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü.

İl Müdürlüğü Sınav Kurulu tarafından alınan belgelerin incelenmesinden sonra, belirtilen koşulları sağladığı tespit edilen ve sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Bakanlığın internet sitesinde (www.gsb.gov.tr) ilan edilecektir. tr) olup adaylara herhangi bir yazılı bildirim yapılmayacaktır.

GSB SÖZLÜ SINAV NASIL YAPILIR

1) Kura çekildikten sonra sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, Bakanlığımızca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava gireceklerdir.

2) Sözlü sınavın yeri ve tarihleri ​​Bakanlığımız internet sitesinde (www.gsb.gov.tr) daha sonra ilan edilecek olup, yazılı bir bildirim yapılmayacaktır.

3) Sözlü sınavda adaylar; sınav kurulu üyelerinin her biri tarafından;

a) Görevin gerektirdiği mesleki bilgi ve beceriler, (30 puan)

b) Genel kültür, (30 puan)

c) Bir konuyu kavrama ve özetleme, ifade etme ve muhakeme gücü (20 puan)

d) Liyakat, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının işe uygunluğu açısından 100 puan üzerinden değerlendirilecektir (20 puan). Sözlü sınav puanı, sınav kurulu üyelerinin verdiği puanların aritmetik ortalamasına göre belirlenecektir.

4) Sözlü sınavda; Genel kültür alanında ve işin gerektirdiği mesleki bilgi ve becerilerde adaylara sözlü sorgulama yöntemi ile sorular sorulacaktır. Mesleki bilgi ve becerilerle ilgili konularda, değerlendirme, sorumlu olacakları görevlerde ve eğitim düzeylerine uygun olarak yeterliliklerinin değerlendirilmesine dayalı olacaktır.

5) Sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

6) Adaylar sözlü sınava gelirken kimlik belgelerinden (kimlik veya pasaport) birini yanlarında bulundururlar. Kimlik belgesi olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında herhangi bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

7) Sözlü sınava girmeye hak kazanan ancak ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınava girme hakkını kaybetmiş sayılır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak mücbir sebepler nedeniyle sözlü sınava katılamayan adayların, belirtilen sınav tarihleri ​​içinde olmaları kaydıyla sözlü sınav tarihlerinde değişiklik yapılabilir.

8) Bakanlık sözlü sınavın yer ve tarihlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

9) Sözlü sınavda tutulacak tutanak dışında ses ve görüntü kaydı yapılmayacaktır.

10) Sözlü sınava ilişkin duyuru Bakanlığımız internet sitesinde yayınlanacak olup, adaylara ayrıca duyuru yapılmayacaktır.

Ankara Çarşamba HES kodu İçişleri Bakanlığı internet noter şehitlik sınavı saat kaçta Türkiye
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK