Hatırlatma dozu ne zaman, kaç ay sonra yapılır?

Hatırlatma dozu ne zaman, kaç ay sonra yapılır?

59
0
PAYLAŞ

Hatırlatma dozu, bir önceki dozdan sonra fazladan bir aşı dozu anlamına gelir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hatırlatma dozu zamanı gelen yaklaşık 6 milyon vatandaş olduğunu açıkladı.

Kaç ay sonra hatırlatma dozu ne zaman verilir?

Kaç ay sonra hatırlatma dozu ne zaman verilir?

Kaç ay sonra hatırlatma dozu ne zaman verilir?

Corona virüsü ile mücadelede en etkili silah olarak gösterilen aşı süreci devam ediyor. Aşı olan vatandaşların da zamanla azalan bağışıklık düzeylerinin artması için aşının “hatırlatma” dozuna sahip olmaları gerekebilir.

Kaç ay sonra hatırlatma dozu ne zaman verilir?

Hatırlatma dozu, bir önceki dozdan sonra fazladan bir aşı dozu anlamına gelir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hatırlatma dozu gelen yaklaşık 6 milyon vatandaş olduğunu açıkladı.

HATIRLATMA DOZU NEDİR?

Genel olarak, her iki doz da aşılanmış kişiler için üçüncü hatırlatma dozudur ve üçüncü doz, ister Sinovac ister Biontech olsun, daha güçlü bir antikor yanıtı ortaya çıkarır.

HATIRLATMA KAÇ AY SONRA NE ZAMAN YAPILMALIDIR?

Hatırlatma dozu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İnaktif aşıdan 3 ay sonra hatırlatma dozunun korumayı önemli ölçüde artırdığını gösteriyor. Vaka sayısında 3 doz aşı olan vatandaşlarımızın oranı %2’nin altındadır. 2 doz mRNA aşısı olan vatandaşlarımızın da ikinci dozdan 5-6 ay sonra hatırlatma dozuna ihtiyaç duyacağı öngörülmektedir. bir açıklama yaptı.

“YAKLAŞIK 6 MİLYON VATANDAŞIMIZ VAR HATIRLAMA ZAMANI GELDİ”

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu video konferans yöntemiyle toplandı. Aşı ve korona virüsle mücadelenin ele alındığı toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

*Ülkemizde hatırlatma dozu zamanı gelen yaklaşık 6 milyon vatandaş bulunmaktadır. Vakit kaybetmeden hatırlatma dozunuz olmanızı rica ederiz.

*Tüm aşı türlerinin yüksek düzeyde sınırlı süreli korumaya sahip olduğu görülmektedir. Tam bağışıklık sağlanana kadar kendimizi ve sevdiklerimizi aşılarımızla koruyalım.

Science BioNTech Corona mRNA Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Sinovac video konferansı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK