Hayatının şokunu yaşadı… Başına gelmeye kalmadı

Hayatının şokunu yaşadı… Başına gelmeye kalmadı

56
0
PAYLAŞ

Diyarbakır’da yaşayan Rauf Bulut isimli vatandaşın kimlik numarası dolandırıcıların eline geçti.

Hayatının şokunu yaşadı…

Hayatının şokunu yaşadı…

Diyarbakır’da yaşayan Rauf Bulut, kimlik numarasının dolandırıcıların eline geçmesiyle adına birçok dava açmaya başladı. Satış sitesine doktor, avukat ve çavuş kimliğiyle farklı kişileri dolandırmak için çıkan Bulut, hayatının şokunu yaşadı.

Diyarbakır’da yaşayan Rauf Bulut isimli vatandaşın kimlik numarası dolandırıcıların eline geçti.

3 ayda adına açılan dolandırıcılık dosyaları ve telefonuna yapılan aramalar nedeniyle karakola şikayette bulunan Bulut, hayatının şokunu yaşadı.

Birçok sitede satış yapıldığını ve kendisi adına doktor, avukat ve uzman çavuş kimliğiyle vatandaşların dolandırıldığını öğrenen Bulut, yetkilileri arayarak evinde huzurun olmadığını kaydetti.

Haberi olmadan birçok olaya karışan Bulut artık tehdit edilmeye başlandı.

Bulut, ilkokul mezunu olduğunu ve adına hazırlanan sahte doktor, avukat ve çavuş kimliklerinden habersiz olduğunu ve birçok vatandaşın kendisini dolandırıcı sandığını kaydetti.

Bulut dedi ki:

* Bir buçuk ay önce Adıyaman Kahta’dan bir kişi beni aradı ve onun polis olduğunu ve telefon dolandırıcılığı yaptığımı söyledi.

* Adama inanmadım, dolandırıcı olduğunu düşündüm, yüzüne kapattım. Tekrar aradı, bir sitede dolandırıcılık yaptığımı söyledi, ben değilim dedim.

* Ben de 155’i aradım arayan kişinin numarasını istediler sonra bana dönüp dikkatli olmamı, dolandırıcılık olabileceğini söylediler.

* Aradan bir buçuk ay geçti, karakoldan beni aradılar, ne yaptığımı sordular, ben de çiftçiyim ve ilkokul mezunuyum dedim. Orada doktor kimliğim olduğunu söylediler.

* Adıma doktor kimliği verildi ve alışveriş sitesinde insanları dolandırıyordum. Kimlik kartına baktık fotoğraftaki ben değildim ayrıca gün ve ay doğum günüme uymuyordu.

* Sadece kimlik numaramı ve adımı kullandı. İfademi verdim ve dolandırıcıdan şikayetçi oldum.

* Bir hafta sonra beni tekrar aradılar ve İstanbul’dan 3 dosyam olduğunu söylediler.

* Alışveriş sitesinden televizyon ve telefon istedim uzman çavuş, avukat ve doktor kimliğiyle milleti dolandırdığımı söylediler.

* Dün başka biri babamı aradı ve sert bir kayaya çarptığımızı söyleyerek tehdit etti. Babam da beni aradı ve birinin onu aradığını ve kız arkadaşını aldattığımı söyledi.

* Ben de o kişiyle iletişime geçerek dolandırıcı olmadığımı, ilkokul mezunu olduğumu söyledim. Kimlikteki fotoğraf doğum tarihiyle eşleşmiyor, kimlik numaramı kullanıyor.

* Bütün vatandaşlara sesleniyorum bu kişilere inanmayın TC kimlik numaramı ve adımı kullanıyorlar hesaplar bana ait değil kendi kafalarına göre araç ruhsatı yapmışlar milleti kandırıyorlar benim arabam olduğunun garantisi olarak.

*Yetkililer bir an önce bu kişiyi bulsun, bu mesele çözülsün, evde huzurum yok, moralim bozuk. (İHA)

Sahte polis kimliği kullanan hırsızlar yakalandı ilginizi çekebilir Sahte polis kimliği kullanan hırsızlar yakalandı

Adıyaman Avukata dava Diyarbakır doktor dolandırıcılığı İran İstanbul Polisi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK