Hulusi Akar: Hudut namustur, çok açık ve net

Hulusi Akar: Hudut namustur, çok açık ve net

46
0
PAYLAŞ

Milli Savunma Bakanı Akar, Suriye sınırının sıfır noktasında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile sınır hattı ve ötesinde konuşlu birliklerin komutanlarıyla görüştü. .

Hulusi Akar: Sınır namustur, çok açık ve net

Hulusi Akar: Sınır namustur, çok açık ve net

Hulusi Akar: Sınır namustur, çok açık ve net

Suriye sınırının sıfır noktasında açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Sınır namustur. Çok net ve kesin. Mehmetçik bunun için çok çaba sarf ediyor. Bunu çok yakından görüyoruz. Gece gündüz, yağmur-çamur, yaz-kış çok çalışır, terler, gerektiğinde hayatını ortaya koyar. Bu mücadele son derece saygın ve anlamlıdır. Herkesin bu mücadeleye saygı duymasını bekliyoruz” dedi.

Hulusi Akar: Sınır namustur, çok açık ve net

Milli Savunma Bakanı Akar, Suriye sınırının sıfır noktasında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile sınır hattı ve ötesinde konuşlu birliklerin komutanlarıyla görüştü. .

küçük resim

YARALI ASKERLERİN DURUMU İYİ

Akar, 6. Kolordu Komutanlığı Bahar Kalkanı Harekat Bölgesi Sektör Komutanlığı’nda yaptığı toplantıda, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde gerçekleştirilen hain saldırıda şehit olan 2 kahraman askerle birlikte tüm şehitlerimize rahmet, gazilere şifa diledi.

Bakan Akar, saldırıda yaralanan askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu, bir tanesinin ameliyatının sonucunu beklediklerini belirterek, şunları kaydetti:

* Oradaki arkadaşlarımızın her türlü tedbiri aldıklarını aldığımız bilgilerden görüyoruz. Her şeye rağmen personeli, silahları ve araçlarıyla her türlü hareket tarzını uygulamışlardır.

* Arkadaşlarımız hain ve alçak bir saldırı sonucu şehit olmuştur. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, kalmayacak. Buradaki mücadele devam edecek. Sabır, kararlılık ve kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz.

* Bu mücadele bitmeden bir şeylerin bittiğini söyleyemeyiz. Daha önce yaptıklarımızın bir anlam ifade etmesi için mücadelemizin sonuna kadar gitmesi gerekiyor. Buradaki emeklerin boşa gitmemesi için çalışmaya devam ediyoruz.

“BAŞARILI OLMALIYIZ”

* Şehitlerimizin kanının boşa gitmediğini göstermek için verilen görevi mutlaka yerine getirmeliyiz. Sınırlarımızın güneyinde ister terör koridoru olsun ister başka bir oluşuma izin vermemiz söz konusu değil.

* Mehmetçik bu terör koridorunu yıkmasaydı bugünlerde çok daha yoğun, kapsamlı ve derin farklı sorunlarla uğraşıyor olacaktık. Bunun değeri çok iyi anlaşılmalıdır.

küçük resim

“YENİ BİR GÖÇ DALGALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Bakan Akar, Bahar Kalkanı Harekatı’nın ardından İdlib Gerginlik Yardım Bölgesi’ndeki faaliyetlere değinerek;

*Rusya Federasyonu ile yaptığımız görüşmeler sonucunda imzalanan anlaşmalar bulunmaktadır. Bu anlaşmalara uyuyoruz. Sorumluluklarımızı yerine getirdik ve yapmaya da devam ediyoruz.

* Muhataplarımızın bu anlaşmalara ve buradaki sorumluluklarına uymalarını bekliyoruz. Buradaki ateşkes devam etmeli, bir an önce istikrar sağlanmalı, bölge emniyete alınmalı, oradaki Suriyelilerin rahat ve güvenli yaşayabileceği bir ortam oluşturulmalıdır.

*Bu sadece oradaki insanların güvenliği ve huzuru için değil, yeni bir göç dalgasının herhangi bir şekilde önlenmesi için de önemlidir. Türkiye olarak yeni bir göç dalgasına tahammül edemeyiz.

Göçü önlemek için elimizden geleni yapmalıyız. Bunun temelinde bölgenin güvenli ve istikrarlı hale getirilmesi yatmaktadır. Bunun için çabalıyoruz.

“TEK HEDEFİMİZ TERÖRİSTLER”

Akar, TSK personelinin kahramanlığı, kararlılığı ve azmi ile ülkesinin ve milletinin savunması ve güvenliği için ne gerekiyorsa yapmaya devam ettiğini belirterek;

* Bu yılın başından bu yana iç operasyonlarda, Irak ve kuzey Suriye operasyonlarında 1926 terörist etkisiz hale getirildi. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadelemiz artan şiddet, tempo ve saldırgan bir ruhla devam edecektir.

*İnşallah Mehmetçik son teröristi de etkisiz hale getirir ve milletimizi terör belasından kurtarır ve sınırların güvenliğini sağlar.

* Tek hedefimiz teröristler. Teröristlere karşı savaşıyoruz. Terörist nerede, hedefimiz de orada. Teröristler Mehmetçi’nin nefesini boyunlarında hissederler.

“HUDUT ONUR”

* Sınır onurdur. Çok net ve kesin. Mehmetçik bunun için çok çaba sarf ediyor. Bunu çok yakından görüyoruz. Gece gündüz, yağmur-çamur, yaz-kış çok çalışır, terler, gerektiğinde hayatını ortaya koyar.

*Bu mücadele son derece saygın ve anlamlıdır. Herkesin bu mücadeleye saygı duymasını bekliyoruz. Mehmetçik bu konuda elinden geleni yapıyor ve bundan sonra da yapmaya devam edecek. İHA

'Sınır namustur' pankartını açtıktan sonra kaçırılan Ahmet Çakmak'ın ifadesi ortaya çıktı ilginizi çekebilir ‘Sınır namustur’ pankartını açtıktan sonra kaçırılan Ahmet Çakmak’ın ifadesi ortaya çıktı MSB acı haberi duyurdu: 2 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı ilginizi çekebilir MSB acı haberi duyurdu: 2 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı MSB: 9 terörist öldürüldü ilginizi çekebilir MSB: 9 terörist öldürüldü

asker Genelkurmay Başkanı Irak Milli Savunma Bakanlığı Ramazan Rusya Sağlık saldırısı şehit Suriye Terörist TSK Türkiye yağmur
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK