İmamoğlu: Sadece kendi aklına güvenen yol arkadaşım olamaz

İmamoğlu: Sadece kendi aklına güvenen yol arkadaşım olamaz

52
0
PAYLAŞ

IPA’nın düzenlediği “Vizyon 2050 Arama Konferansı”nın açılış konuşmasını yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’un sadece seçilenin ya da etrafındaki bir avuç insanın değil, aynı zamanda tüm çevrelerin de sesinin duyulduğu bir yer olmasını istiyoruz. kim oy. Sağduyuyu en değerli mekanizma olarak hisseden bir belediye başkanıyım. Sadece kendi aklına güvenen ve kimsenin fikrini paylaşmasına izin vermeyen benim yol arkadaşım olamaz.

İmamoğlu: Sadece kendi aklına güvenen yol arkadaşım olamam

İmamoğlu: Sadece kendi aklına güvenen yol arkadaşım olamam

İmamoğlu: Sadece kendi aklına güvenen yol arkadaşım olamam

IPA’nın düzenlediği “Vizyon 2050 Arama Konferansı”nın açılış konuşmasını yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’un sadece seçilmiş kişinin veya çevresindeki bir avuç insanın sesinin değil, aynı zamanda seslerinin de duyulduğu bir yer haline gelmesini istiyoruz. oy verenler. Sağduyuyu en değerli mekanizma olarak hisseden bir belediye başkanıyım. Sadece kendi aklına güvenen ve kimsenin fikrini paylaşmasına izin vermeyen benim yol arkadaşım olamaz.

İmamoğlu: Sadece kendi aklına güvenen yol arkadaşım olamam

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, İstanbul Planlama Ajansı (IPA) tarafından Florya yerleşkesinde düzenlenen “Vizyon 2050 Arama Konferansı”nın açılış konuşmasını yaptı.

Akademisyenler, iş adamları ve sanatçılardan oluşan bir katılımcı grubuna konuşan İmamoğlu, IPA’nın toplumun tüm katmanlarına ait bir alanda İstanbul’un tartışıldığı bir merkez haline gelmesini istediklerini vurguladı.

İstanbul’un sakinlerinin sesinin duyulduğu bir şehir olmasını istediklerini vurgulayan İmamoğlu, “İstanbul’un sadece seçilen kişinin ya da çevresindeki bir avuç insanın sesinin değil, aynı zamanda çevredekilerin de sesinin duyulduğu bir yer olmasını istiyoruz. kim oy verir.”

“İNSANLARI DİNLEME MEKANİZMALARI KURMAYI HEDEFİYORUZ”

Florya’da daha önce cumhurbaşkanlığı konutu olarak kullanılan alanı bu amaçla IPA ve birimlerine tahsis ettiklerini kaydeden İmamoğlu, “Aslında İstanbul gibi büyük bir organizasyon içinde insanları dinlemeye yönelik mekanizmalar kurmayı hedefliyoruz. Küçük bir kasaba ya da ilçede olabilir ama bu kadar büyük bir metropolde bu mekanizmaların kurulması çok önemli.”

“MUSILAJI TEMİZLEDİK, ZAFER BAĞIŞLAMAYA BAŞLADIK”

Günümüz sosyal yaşamının büyük ölçüde şehirlerde devam ettiğini ifade eden İmamoğlu, bu durumun iyi bir şey olmadığını belirterek, şöyle devam etti:

* Müsilaj tehdidi konusu ile Marmara’nın kurtuluşundan bahsediyoruz. Marmara Denizi’nde biriken müsilajları davul ve zurnalarla temizlediğimiz için zafer haykırmaya çalıştık.

* Bunların hiçbiri elbette ne doğru ne de sonuç olan bir yöntem değildir. Esas olan sistemin tamamen yenilenmesini sağlamak ve bu yolculuğu başka bir eksene çevirmektir.

İstanbul’un geleceği vizyonuna büyük önem verdiklerine dikkat çeken İmamoğlu, “Beylikdüzü belediye başkanıyken arkadaşlarıma ‘Şehrin geleceğini mutlaka tasarlamalıyız’ dedim ve 2014’te de şöyle konuştu: ‘Bir an önce 2030 vizyonu üzerinde çalışalım’ 2015 yılı itibariyle 2030 vizyonu ile çalışmaya başladığımızda, bunu toplumla paylaşmaya ve onların geri dönüşlerini almaya başladığımızda, ‘İmamoğlu’nun muhtemelen olmak istediği gibi bir şaka ile yerel olarak tartışıldı. 2030’a kadar Beylikdüzü Belediye Başkanı. 2050’nin bugün böyle bir amacı yok, onu da söyleyeyim. 2050 vizyonunun tek bir amacı var; Geleceği gerçekten birlikte analiz edebilmek” dedi.

“HER ŞEYE TEK KİŞİ KARAR VERİR, TEHLİKELİDİR”

16 milyonluk nüfusuyla İstanbul’un geleceğini inşa etmek istediklerini kaydeden İmamoğlu, “İnsanların şehrin sahibi olduğunu hissetmelerini istiyoruz. Yani bir siyasi iradenin, bir siyasi kimliğin, bir kişinin her şeye karar verebildiği bir ortamın pek çok zorluğu beraberinde getirdiğini ve bizi nasıl tehditlere sürükleyeceğini sanırım hepimiz çok iyi biliyoruz. Bugün burada böyle bir tehdidi tekrar önlemek için mekanizmalar oluşturmak için toplandık” dedi.

Ortak aklı en değerli mekanizma olarak hisseden bir belediye başkanı olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Yalnızca kendi aklına güvenen, sofrasına kimseyi davet etmeyen, aklını paylaşmayan benim yoldaşım olamaz” dedi.

İmamoğlu açıkladı!  İBB'den faizsiz avans kampanyası ilginizi çekebilir İmamoğlu açıkladı! İBB’den faizsiz avans kampanyası

aile Beylikdüzü Ekrem İmamoğlu İBB istanbul musilaj
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK