İnce: Türkiye’nin geleceğini mahveden bugünün hakimleri ve savcılarıdır

İnce: Türkiye’nin geleceğini mahveden bugünün hakimleri ve savcılarıdır

38
0
PAYLAŞ

CHP’den ayrılıp Memleket Partisi’ni kuran ve Genel Başkan olarak Muharrem İnce, FOX TV’de yayınlanan “Ç İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu.

İnce: Türkiye'nin mahveden bugünün hakimleri ve savcılarıdır

İnce: Türkiye’nin mahveden bugünün hakimleri ve savcılarıdır

İnce: Türkiye’nin mahveden bugünün hakimleri ve savcılarıdır

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni eleştirdi. İnce, “Türkiye’nin mahveden bugünün hakimleri ve savcılardır” ifadelerin yer verdi.

İnce: Türkiye'nin mahveden bugünün hakimleri ve savcılarıdır

CHP’den ayrılıp Memleket Partisi’ni kuran ve Genel Başkan olarak Muharrem İnce, FOX TV’de yayınlanan “Ç İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu.

BÖYLE BİR SİSTEMDE BAŞARI MÜMKÜN DEĞİL

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni eleştiren İnce, “Bu sistem, padişahlıktan daha kötüdür. Bir padişah kadı atayamazdı. Şeyhülislam atardı kadıyı. Kadının karşılığı bugün hakim, yargıç. Erdoğan kadı mu atıyor? Zaten kadı atıyor, hakim atadığı da tartışılır… Padişahın bölümü var mı? Padişahın süiti de yoktu. Erdoğan’ın bir de bölüm var. Padişahın sadrazamı vardı. Yani başbakanım vardı. Erdoğan’ın başbakanı da yok. O kadar kötü bir sistem ki; yargıçlar, böyle şeyler, bakanlar, ona bağlı… bir başarı mümkün değil” kullanımlar.

HER ŞEYİ KENDİNE BAĞLAYAN SİSTEM TÜRKİYE’Yİ UÇURUMA SÜRÜKLEYECEKTİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tercihi imzanının dışında kullanan ince, “Yurt aşçıyla dahi olan. Siz de olsam ben de olsam, başkası da olsa her şeyi kendine göre bir Türkiye’yi bir uçuruma devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

TÜRK YARGISINI DÜZELTMEDEN GELECEĞE GÜVENLE BAKAMAZ

“Yargıç atamanın sarayda ne işi var?” diye soran İnce, şunu söyledi: Yok mu bu ülkenin yüksek yargısı? Gidersiniz oradaları yaparsınız. Türk yargısını düzeltmekten yapılmadan bakamaz. Türkiye’deki yargının hali içleri acısıdır. Türkiye’de yargılanmadan yararlanmaktadır, yüzde 20’lere güvenir. Buradan barış, huzur, refah, umuttan kurtulmak mümkün değil. Türkiye’nin önlerinin açılması, hakimlere ve savcılara bağlı. Kendilerine gelmeleri lazım. İktidarın yalakası mülkiyetinin, iktidarın itibarına sahip çıkmaları lazım.

“NE DEDİĞİNE DEĞİL, NE YAPTIĞINA BAKMAK LAZIM”

Muharrem İnce, dün Erdoğan’ın yeni gelecek olan hakim-savcılara “Hiç gelecek tercih etmeyin. Hiçbir grupla birlikte hareket etmedim” sözlerinin hatırlatılması üzerine ise “İmamın ne kadar beğendiği değil, ürününe değer vermekten” diye verdi.

Türkiye’nin iyi yönetilmediğini ifade eden Muharrem İnce, şöyle devam etti: Türkiye’de akıl yok, bilim yok, zeka yok, ortak hiçbir şey yok. Hiç kimse Erdoğan’a onay vermiyor. Kendinden başlanıyor, saçma sapan veriyor veriyor. ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ gibi kendi ekonomik durumu var. Buna dünyada inanan yok, güvenen yok. Türkiye güvenini almış, risklerle dolu bir ülke ve Türkiye’de hukuk yok olmuş. Böyle bir plan ekonominin canlanması mümkün değil. Hakimler, savcılar yazdılar: Geleceğimizi mahvediyor. Ekonomik geleceğimizi mahveden ekonomistler değil; yargıçlar, savcılardır..

Muharrem İnce: Saray'da bunu görmek yok, gönül yok, yok İlginizi Çekebilir Muharrem İnce: Saray’da bunu görmek yok, gönül yok, yok

Günün Trend Videosu

daha fazla göster

AKP Başbakan Bilim CHP enflasyon faiz FOX TV Hükümet Memleket Partisi Merkez Muharrem İnce Türkiye uçak yangınları
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK