İstanbul’da ‘pazartesi’ seferberliği

İstanbul’da ‘pazartesi’ seferberliği

23
0
PAYLAŞ

İstanbul genelinde yaklaşık 3 milyon öğrencinin okula başlaması bekleniyor. Şehirde 18 bin servis aracı bulunuyor ve şehirdeki trafik akışı 2 bin kamera ile izlenecek.

İstanbul'da 'Pazartesi' seferberliği

İstanbul’da ‘Pazartesi’ seferberliği

İstanbul’da ‘Pazartesi’ seferberliği

İstanbul genelinde yaklaşık 3 milyon öğrencinin okula başlaması bekleniyor. Şehirde 18 bin servis aracı bulunuyor ve şehirdeki trafik akışı 2 bin kamera ile izlenecek.

İstanbul'da 'Pazartesi' seferberliği

İstanbul’da 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk haftasında uygulanacak eylem planı UKOME toplantısında oybirliğiyle kabul edildi.

Okulların açılacağı 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren İstanbul genelinde yaklaşık 3 milyon öğrencinin okula başlaması bekleniyor.

İBB verilerine göre 18 bin servis aracıyla 324 bin öğrenci taşınacak. Şehirdeki trafik akışı 2 bin kamera ile izlenecek.

“İETT’E YAKLAŞIK 1800 EK SEYAHAT YERLEŞTİRDİK”

Okulların açılacağı ilk hafta İstanbul’da yaşayan vatandaşların ulaşımı aksatmamak için toplu taşıma kullanmasını isteyen İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, “Pazartesi günü itibariyle İstanbul’da yaklaşık 3 milyon öğrenci okula başlayacak. . Bu nedenle yaklaşık 18 bin servis aracı İstanbul trafiğinde olacak. Okulların açıldığı ilk gün sabah 06:00’dan öğleden sonra 14:00’e kadar İstanbul kartı ile kullanılan tüm ulaşım araçlarını tüm vatandaşlarımızın yararlanmasına ücretsiz hale getirdik. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızın, velilerimizin ve öğrencilerimizin toplu taşıma araçlarını kullanmalarını rica ediyoruz. İstanbul’da 18 bin servis aracımız var. Bu araçların pandemiden minimum düzeyde etkilenmesi için yaklaşık 100 ton dezenfektan uyguluyoruz. Tüm hizmetlerimize el dezenfektanları ve bazı sticker uygulamaları ile pandemi koşullarında hizmet kullanımını biraz daha güvenli hale getirmeye çalışıyoruz. Hizmetlerin kullanımı için kendi web sitemiz var. Vatandaşlarımız bu siteden servislerin ve şoförlerin kayıtlı olup olmadığı hakkında bilgi alabileceklerdir. İETT otobüslerimiz ve metro araçlarımızla ek seferler düzenledik. İETT’ye gün içinde yaklaşık 1800 ek sefer koyduk. Metro hatlarımızda gün içinde 16 ek seferle toplu taşımadaki bu yoğunluğu biraz daha azaltmaya çalışacağız. ”

“5 BİN KİŞİLİK EKİP SAHADA OLACAK”

Yaklaşık 2 bin kamera ile Ulaşım Yönetim Merkezi’nde trafik yoğunluğunun izleneceğini hatırlatan Cihan, “Herhangi bir trafik sıkışıklığı olduğunda 13 aracımızla 24 saat önlem alıyoruz. Polis personelimiz, denetim personelimiz sokakta olacak. Özellikle şehir içi hatlardan ve vapurlarımızdan yararlanma konusunda servis araçlarına öncelik verecekler. Ayrıca 115 İSPARK otoparkında, okul önü ve trafikte sıkışıklık yaratmadığı için servislerden ücretsiz yararlanma imkanı sağladık. Servis araçlarımız okul çevresindeki İSPARK’lardan faydalanabilmektedir. Alınan bir diğer önlem ise İstanbul genelindeki tüm kazıların bir hafta yapılmayacak olmasıdır. Okulların açılmasının ilk haftasında herhangi bir altyapı çalışması yapılmayacaktır. Sadece İBB personeli değil, tüm birimlerin katılımıyla ilk hafta trafik yoğunluğunu azaltmak için İstanbul genelinde 5 bin kişilik bir ekip sahada çalışacak” dedi. (DHA)

Salgının başlangıcından bu yana ilk kez paylaşıldı... İşte İstanbul'un aşı raporu ilginizi çekebilir Salgının başlangıcından bu yana ilk kez paylaşıldı… İşte İstanbul’un aşı raporu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK