İstanbul’da site sakinlerine şok: Döküp, kaçtılar!

İstanbul’da site sakinlerine şok: Döküp, kaçtılar!

31
0
PAYLAŞ

Avcılar’da şantiyelerin önündeki hafriyat kamyonları yola döküldü. Sitelerin önünde tepeler oluştu. Site sakinleri kaçak kazı barakalarından şikayetçi oldu.

İstanbul'da site sakinlerine şok: Döküp kaçtılar!

İstanbul’da site sakinlerine şok: Döküp kaçtılar!

İstanbul’da site sakinlerine şok: Döküp kaçtılar!

Avcılar’da şantiyelerin önündeki hafriyat kamyonları yola döküldü. Sitelerin önünde tepeler oluştu. Site sakinleri kaçak kazı çalışmalarından şikayetçi oldu.

İstanbul'da site sakinlerine şok: Döküp kaçtılar!

Tahtakale Mahallesi’ndeki sitelerin önündeki boş arazi, kaçak kazı çöplüğüne dönüştürüldü.

Araziyle yetinmeyip kazılarla yolu tamamen kapattılar.

“GÖRSEL KİRLİLİĞİ VE YÜZEY”

Ortaya çıkan görüntüden rahatsız olduğunu dile getiren mahalle sakini Onur Dağ, “Ben bu mahallede oturuyorum. Her şeyden önce görsel kirlilik ve çok fazla kir içerir. Sokak hayvanları barındırıyorlar. Ne kadar biriktirirse, o kadar çoğalır. Artık ruhsatı olmayan hafriyat kamyonları buraya kaçak olarak gelip boşaltma yapıyor. Bu hız kesmeden devam ediyor. Moloz yığınları genellikle çevredeki insanları rahatsız ediyor. Sosyal medyada çok konuşuluyor. Yetkili makamlara sürekli şikayetler yapılıyor ancak bir sonuç alınamıyor. Umarım buradan kaldırılır. Kamyonların kaçak olarak boşaltılmasının önüne geçilmelidir” dedi.

“Önüne gelen molozu İSTEDİĞİ YERDE boşaltır”

Yetkililerin duruma bir çözüm getirmesini beklediğini belirten mahalle sakini Fehmi Yalın, “Burada yaşıyorum. Gördüğünüz gibi önündeki enkazı istediği yere boşaltıyor. Bu çok çirkin bir görüntü. Hepimiz rahatsızız. İlgililerden çözüm bekliyoruz. Bir an önce buna bir çözüm bulmaları gerekiyor. Polis ve diğer ilgililer takip etmelidir. Bu hoş bir manzara değil.” dedi.

AVCILAR BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Avcılar Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Tahtakale Mahallesi Petunya Sokak’ta ekiplerimiz tarafından yasağa rağmen kaçak kazı yapıldığı belirlenerek konuyla ilgili yasal işlem başlatıldı. Ayrıca hafriyatın döküldüğü cadde gerekli temizlik çalışmaları yapıldıktan sonra kamyonların geçişine tamamen kapatılacak. (DHA)

İstanbul'da 'Pazartesi' seferberliği ilginizi çekebilir İstanbul’da ‘Pazartesi’ seferberliği

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK