İtalya’dan Türkiye’ye saç ektirmeye geldi, ameliyat masasında öldü

İtalya’dan Türkiye’ye saç ektirmeye geldi, ameliyat masasında öldü

63
0
PAYLAŞ

İtalya’da evli ve bir çocuk babası olan kuaför İbrahim Gül (27) kısa süre önce saç bakım malzemeleri almak ve saç ekimi ameliyatı olmak için İstanbul’a geldi.

İtalya'dan Türkiye'ye saç ekimi için geldi, ameliyat masasında öldü

İtalya’dan Türkiye’ye saç ekimi için geldi, ameliyat masasında öldü

İtalya’dan Türkiye’ye saç ekimi için geldi, ameliyat masasında öldü

İtalya’da kuaför olan 27 yaşındaki İbrahim Gül, saç ekimi yaptırmak için geldiği İstanbul’da özel bir hastanede geçirdiği operasyon sırasında hayatını kaybetti. Ailenin ölümü şüpheli bulması üzerine başlatılan soruşturmada saç ekiminden sorumlu doktor gözaltına alındı. Gül’ün cansız bedenini morgda gören kuaför öğretmeni Dilek Özbek, “Gördüğüm manzarayı unutamıyorum. Kefeni kanlar içindeydi” diyerek şokunu anlattı.

İtalya'dan Türkiye'ye saç ekimi için geldi, ameliyat masasında öldü

İtalya’da evli ve bir çocuk babası olan kuaför İbrahim Gül (27) kısa süre önce saç bakım malzemeleri almak ve saç ekimi ameliyatı olmak için İstanbul’a geldi.

Kuaförlük kursundan eski öğretmeni Dilek Özbek’i ziyaret eden Gül, saç ekimi yaptıracağını söyledi. İbrahim Gül, saç ekimi işlemi için Cumartesi sabahı Bağcılar Ahmet Yesevi Caddesi’ndeki özel bir hastanede ameliyat oldu. Ancak operasyon sırasında kalp krizi geçirdiği iddia edilen Gül hayatını kaybetti.

HASTANIN YBÜ’DE OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

Hastane yönetimi, ölümü polise saat 17.00’de bildirdi. İbrahim Gül’ün İtalya’da yaşayan eşi ve Urfa’daki yakınları da “hastanız yoğun bakımda” diyerek İstanbul’a çağrıldı. İtalya’daki genç kuaförün eşi, eşinin kuaför okulundan öğretmeni Dilek Özbek’i hastanenin telefonuyla arayarak durumu anlattı. Öğrencisinin yoğun bakımda olduğunu düşünerek hastaneye giden Özbek, İbrahim Gül’ün vefat ettiğini öğrendi.

Genç kuaförün cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Acı haberi alan İbrahim Gül’ün yakınları da Urfa ve İtalya’dan İstanbul’a geldi. 12 saat sonra İstanbul’a gelen Gül’ün yakınları, Adli Tıp Kurumu önünde büyük üzüntü yaşadı.

“İSTANBUL’A GELDİKTEN SONRA YAPTIĞINI ÖĞRENDİM”

Ölen gencin amcası Ahmet Yiğit, “İtalya’da kuaförlük yapıyor ve malzeme almak ve saç ekimi yaptırmak için izine geldi. Burada saat 8’de hastaneye geliyor ve saat 9’da ameliyat oluyor tahmin ediyoruz ama ameliyatın ne kadar sürdüğünü bilmiyoruz. Ameliyat sırasında ölüyor ama bu ölümün sebebi nedir, ameliyat olup olamayacağına dair ön testler yapıldı mı? Bunun araştırılmasını istiyoruz. Böyle gençler çok gidiyor. 09:00’da ameliyata giriyor ve 11:00’de ölüyor. Bize öldüğünü söylemiyorlar. Halfeti’den geldim, burada dediler. Yetkililer de bize saat 15.00 civarında haber verdiklerini söylüyorlar. Bize ‘hastanız yoğun bakımda, hemen gelin’ dediler. Ancak hastamız vefat etmiştir. Ölümünden sonra hemen değil polise ihbar ediliyor.”

“BU TARİHTE SAÇ EKİMİDEN KAÇ KİŞİ ÖLDÜ”

“Saç ekiminden kaç kişi öldü” diyerek tepki gösteren Yiğit, sözlerini şöyle sürdürdü:

* Bize herhangi bir bilgi verilmemiştir. Kardeşini arıyorlar ve abisi beni 15.30’da aradı. ‘İbrahim yoğun bakımda, gel’ dediler. Tamam, bu çocuk öldü. Bilgimiz yok. Hatta hocasına ‘Yüreğinde rahatsızlık vardı, anjiyo yaptık, stent taktık’ dediler. Tamam, tüm bunlar iki saat içinde nasıl oluyor?

* Kuaför gitmiş, baktığında başının altında biraz kan görür. Bunu bize söylemediler, ‘kalp krizinden öldü’ dediler. İzin vermeyeceğiz, hukuken gitmesine izin vermeyeceğiz. Yazık değil mi, biz onu sağlam veriyoruz, onlar bize cesedini veriyorlar. Türkiye’de saç ekiminde şu ana kadar binde kaç kişi öldü?

“KALİP KRİZİ OLDUĞUNA İNANMIYORUZ”

İbrahim Gül’ün ağabeyi Ramazan Gül, “Kardeşim sağlıkla hastaneye girdi, çok sağlıklıydı, hiçbir sıkıntısı yoktu. Tabii saat kaçta girdiğini tam olarak bilmiyorum ama bugün 13.30’da vefat ettiğini öğrendik. Ama dün 15.30’da bizi aradılar ve ‘ağabeyiniz yoğun bakımda kalp krizi geçirdi ve acilen İstanbul’a gelmeniz gerekiyor’ dediler. Herhangi bir sorunu olduğuna inanmıyoruz. Kalp krizi geçirdiğine inanmıyorum. Tam olarak bilmiyoruz ama yanlış tedavi uygulayıp uygulamadıklarını tahmin ettik. Kardeşimi henüz görmedim. Bize saat 07.00 sıralarında vefat ettiğini söylediler. Beraber büyüdük, çok üzüldük, ölünce bile inanmak istemiyoruz.”

“MORG’DA GÖRDÜĞÜM MANZARASI UNUTAMAYACAĞIM”

İbrahim Gül’ün kuaför okulundan öğretmeni Dilek Özbek, “İbrahim Cuma günü beni ziyarete geldi. Ameliyat olacağını söyledi. “6 saat sürecek” dedi. Sonra dün 17.00’de eşi İtalya’dan aradı ve ‘Kalp krizi geçirdi’ dedi. Hastaneye koştum. Morgda gördüğüm manzarayı unutamıyorum. Örtüsü kanla kaplıydı. Ailesi ve akrabaları İtalya’dan Urfa’dan geldiklerinde, burayı böyle görmemeleri için temizle dedim. Oğlum gibi değer verdiğim bir öğrenciydi. Diğer Abraham’ların ölmesine izin verme. Hiç kimse saç ekimi yaptırmamalıdır. Keşke ameliyat olurken yanında olsaydım. Basit bir saç ekimi ameliyatı olduğu için bu şekilde tahmin edemedik” dedi.

“İŞLEM SIRASINDA STEND TAKILMIŞTIR”

Hastane yönetiminden yapılan açıklamada, hastanın saç ekimi için kendilerine geldiği, ekim sırasında göğsünde ağrı hissedince müdahale edildiği ve anjiyo yapıldığı belirtildi. Açıklamada, hastanın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı kaydedildi.

DOKTOR GÖZALTINDA

Polis ekipleri, ölümle ilgili olarak hastanenin saç ekim merkezi sorumlusu doktor MA’yı gözaltına aldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Bağcılar’daki hastanede ‘şüpheli ölüm’ ile ilgili açıklama yaptı. Polisten yapılan açıklamada, “İbrahim G.’nin 11.09.2021 tarihinde Bağcılar ilçesi Barbaros Mahallesi’nde bulunan bir hastanede saç ekimi sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldığı anlaşıldı. ancak kurtarılamayarak vefat etmiş, saç ekiminden sorumlu doktor MA görevlilerimiz tarafından yakalanmıştır.Konuyla ilgili olarak yakalanan MA isimli zanlı, soruşturma işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecektir.

Ağrı ameliyatı Çocuk Doktoru Polis Gül hastanesi istanbul İtalya Kalp krizi Ölüm Polis saat kaçta Saç ekimi Türkiye
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK