İzmir’de çıkan yangınlar kontrol altında

İzmir’de çıkan yangınlar kontrol altında

27
0
PAYLAŞ

İzmir’in Bayraklı ve Torbalı ilçelerinde makilik alanlarda çıkan yangınlar, ekiplerin alevlere havadan ve karadan etkin müdahalesinin ardından kontrol altına alındı.

İzmir'de yangınlar kontrol altına alındı

İzmir’de yangınlar kontrol altına alındı

İzmir’de yangınlar kontrol altına alındı

İzmir’in Bayraklı ve Torbalı ilçelerinde makilik alanlarda çıkan yangınlar, ekiplerin alevlere havadan ve yerden etkin müdahalesinin ardından kontrol altına alındı.

İzmir'de yangınlar kontrol altına alındı

Bayraklı ilçesindeki Şehir Hastanesi şantiyesinde henüz belirlenemeyen nedenle başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle yoğun duman oluşturdu.

İhbar üzerine bölgeye giden İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, alevlere 2 helikopter, 17 fıskiye, 2 dozer ve 4 su tankeri ile müdahale etti. Yaklaşık 1 hektarlık alanda etkili olan yangın, ormanlık alana yayılmadan kontrol altına alındı.

Torbalı ilçesinde çıkan yangın ise Bozköy ile Çapak mahalleleri arasındaki makilik alanda meydana geldi. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, alevlere 1 helikopter, 9 su tankı ve 2 su tankeri ile müdahale etti.

Şiddetli rüzgarın da etkisiyle güçlenen yangın, ekiplerin etkili çalışmasıyla büyümeden kontrol altına alındı. Alevlerin yaklaşık 2 hektarlık bir alanda hasara yol açtığı öğrenildi.

Yangınların kontrol altına alınmasının ardından bölgelerde soğutma çalışmaları yapıldığı bildirildi. (İHA)

helikopter izmir yangını
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK