Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı: Mücadelemizi sürdüreceğiz

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı: Mücadelemizi sürdüreceğiz

65
0
PAYLAŞ

Kadıköy Belediyesi tarafından Moda ve Fenerbahçe’de pilot uygulama olarak hayata geçirilen Kadıköy Bahçeleri projesi 18 Eylül Cumartesi günü törenle açıldı.

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı: Mücadelemize devam edeceğiz

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı: Mücadelemize devam edeceğiz

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı: Mücadelemize devam edeceğiz

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kalamış Marina’nın özelleştirme kararıyla ilgili 21 Eylül’de Özelleştirme İdaresi’ne gideceklerini belirterek, “21 Eylül’de 21 mahalle muhtarı ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önünde bir basın açıklaması yapacağız. .Yeni betona, yeni kiraya dur diyorlar. Kadıköy Belediyesi olarak yasanın bize verdiği yetki çerçevesinde mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı: Mücadelemize devam edeceğiz

Kadıköy Belediyesi’nin Moda ve Fenerbahçe’de pilot uygulama olarak hayata geçirdiği Kadıköy Bahçeleri projesi 18 Eylül Cumartesi günü törenle açıldı.

Kır yaşamının kent kültürü içinde mümkün olduğunu ve mahalle sakinlerinin toprağa dokunarak sağlıklı gıdaya ulaşabileceğini gösteren projede, toprağa ata tohumları ekildi.

“ÖNCE ÇOCUKLAR İÇİN YAPILDI”

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, açılış konuşmasında projenin öncelikle çocuklara yönelik olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

* Çiftçi bir ailenin çocuğuyum. Biz çiftçilik yapıyoruz. Pek çok çocuk domatesin ağaçta yetiştiğini düşünür, pek çok çocuk çileğin nasıl büyüdüğünü görmez veya bilmez. Çünkü böyle ortamları hiç görmediler.

* Çocuklarımızı gerçeklikle buluşturmak öncelikli hedeflerimizden biridir. Domates, biber nerede yetişir, turp nedir, nasıl oluşur. Bu bahçeleri onlara göstermek için düzenledik.

* Salgının ve iklim krizinin etkilerini en yıkıcı şekilde yaşadığımız bu günlerde dayanışma ve temiz gıdaya erişim de bir o kadar önemli hale geldi.

* Kadıköy Belediyesi olarak komşularımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz bu proje ile ata tohumlarıyla istediğimiz doğal gıdayı yetiştirmenin yanı sıra toplum olarak yardımlaşma ve paylaşma gibi toplumsal değerleri kazandırmayı hedefliyoruz. Bahar döneminde Rasimpaşa ve Koşuyolu Bahçeleri de komşularımızın kullanımına açılacak.

KALAMIS ÇAĞRISI

Odabaşı, 21 Eylül’de Özelleştirme İdaresi’ne giderek Kalamış Marina’nın özelleştirme kararına ilişkin bir basın açıklaması yapacaklarını da açıkladı:

* 21 Eylül’de 21 mahalle muhtarları ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önünde basın açıklaması yapacağız.

* Yeni inşaata, yeni betona, yeni kiraya dur derler inşallah. Kadıköy Belediyesi olarak yasaların bize verdiği yetki çerçevesinde mücadelemizi sürdüreceğiz.

PERMAKÜLTÜR EĞİTİMLERİ KADIKÖY BOSTAN’DA DA OLACAK

Moda Garden’ın ardından açılış töreni Fenerbahçe Garden’da yapıldı. Başkan Odabaşı, projenin 2016 yılında Saint Joseph Lisesi Permakültür Kulübü öğrencilerinin girişimiyle Fenerbahçe Parkı’nda hayata geçtiğini, Saint Joseph Lisesi adına Şükran Oyuncak’a ve öğrenciler adına Gönüllü Sedat Oyuncak’a çiçek ve plaket takdim ettiğini söyledi. projeye katkılarından dolayı bahçede çalışıyor.

Kadıköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kadıköy Bahçeleri projesi, Fenerbahçe ve Moda’da pilot uygulama olarak başladı. Online kayıt ile 6 ay boyunca ücretsiz yer edinen mahalle sakinleri, kendilerine tahsis edilen 4,5 metrekarelik bahçelere dikim ve dikim yaparak kendi ürünlerini yetiştirip hasat edecekler.

Yadigarı tohumlarla sağlıklı, organik gıda yetiştirmenin yanı sıra toplum olarak yardımlaşma ve paylaşma gibi değerlerin ön plana çıkarılacağı bahçelerde, bahçe tasarımı, balkon ve arka bahçe çiftçiliği, permakültür, sürdürülebilir film ve belgeseller konularında eğitimler verilecek. .

Belediye, sebze bahçesi kültürünü yaygınlaştırmak için hayata geçirdiği Kadıköy Bahçeleri projesini Kadıköy’ün tüm mahallelerinde yaygınlaştırmayı hedefliyor. Kadıköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü himayesinde gerçekleştirilecek projede, meyve bahçelerinden daha fazla kişinin yararlanabilmesi için 6 ayda bir online kayıtlar açılacak.

Fenerbahçe taraftarları Frankfurt'u Kadıköy'e çevirdi!  Almanlar biletlerini sattı ilginizi çekebilir Fenerbahçe taraftarları Frankfurt’u Kadıköy’e çevirdi! Almanlar biletlerini sattı

Almanya Avrupa Çocuk Cumartesi Eintracht Frankfurt Fenerbahçe filmi Frankfurt Futbol Kadıköy Moda UEFA UEFA Avrupa Ligi uygulaması
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK