Kan donduran olayda anne için yeni karar

Kan donduran olayda anne için yeni karar

55
0
PAYLAŞ

FD (31) 2018 yılında Kadıköy’de evlilik dışı olduğu iddiasıyla hamile kaldı.

Kan donduran olayda anne için yeni karar

Kan donduran olayda anne için yeni karar

Kan donduran olayda anne için yeni karar

Kadıköy’de evlilik dışı doğan bebeğine günlerce bakmayıp suyla dolu bir temizlik kovasına koyarak ölümüne neden olduğu gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırılan FD’nin kararı bozuldu.

Kan donduran olayda anne için yeni karar

FD (31) 2018 yılında Kadıköy’de evlilik dışı olduğu iddiasıyla hamile kaldı.

Göbeği büyüyen genç kadın, etrafındakilere “Kilo aldım. “Kist ameliyatı oldum, bebeğim olmaz” dediği iddia edildi.

FD hastalandı ve komşusu LD tarafından hastaneye kaldırıldı. Kadının hastanede doğum yaptığı belirlenirken doğum yaptığını kabul etmedi. Kanama nedeniyle ameliyata alınan FD, komşusuna “Benim evime git kedilerime bak, onları besle ama yatak odama girme ve kimseyi içeri alma” dedi.

KOVA İÇERİSİNE Dökülen SU, VÜCUT İLE KARŞILAŞTIRILMIŞTIR

Komşu LD eve giderken bir koku fark etti. LD, yatak odasındaki temizlik kovasından suyu boşaltırken bebek cesediyle karşılaştı. Komşu LD durumu polis ekiplerine bildirdi.

ANNE İÇİN ÖMÜR CEZAEVİ

Adli Tıp Kurumu yaptığı otopsi incelemesinde, bebeğin boğularak ölmüş olabileceğini ancak iç organlarındaki çürüme nedeniyle detaylı bir değerlendirme yapılamadığı ve bebeğin cesedinin 5-6 gün beklendiği belirtildi.

Olayla ilgili hazırlanan iddianamede FD’nin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

Duruşma sonucunda sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kararı inceleyen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi, sanığın hamile olduğu ve doğum yaptığının tespit edildiğini ancak bebeğin canlı doğup doğmadığının tespit edilemediğini ve ölüm nedeninin tespit edilemeyeceğini belirtti. belirlenmeli. Mahkeme, bahsi geçen suçu işleyen sanığı cezalandırmaya yetecek açık, kesin ve inandırıcı delil bulunmadığından beraat kararı verilmesine karar verdi.

PROSEDÜR ÜZERİNDEKİ YARGI

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nin kararını inceleyen Yargıtay, duruşma açılmadan beraat kararı verildiğini belirterek, kararın usul yönünden bozulmasına hükmetti.

YARGIÇA KARŞI

Sanık FD, kararın bozulması nedeniyle önümüzdeki günlerde yeniden hakim karşısına çıkacak.

Duruşma süreciyle ilgili açıklama yapan davanın avukatlarından Seda Alçınar, ilk derece mahkemesinde adil yargılama yapılmadığını belirterek, “Tanıklara doğrudan soru sorma hakkımız engellendi ya da mahkemeye sevk edildi. Sorduğumuz sorular onaylanmadan reddedildi. Birinci derece yargılaması devam ederken müvekkil tutuklu kaldı ve cezaevinde şiddete maruz kaldı. Bu nedenle, bir koğuş değişikliği yapılması gerekiyordu. Son olarak, müşteriye müebbet hapis cezası verildi. Temyiz başvurumuz sanık hakkında yeterli delil bulunmaksızın mahkûmiyet kararı verildiği gerekçesiyle kabul edilmiş ve müvekkilin beraatine ve salıverilmesine karar verilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı vekilinin itirazı üzerine Yargıtay duruşma yapmadan karar verince dava Yargıtay tarafından bozuldu. Yüksek Mahkemenin esas hakkında yorum yapmadığı, yani müvekkilin suçluluğuna ilişkin bir yorumun bulunmadığı vurgulanmalıdır. (İHA)

Hamileyken koronaya bulaşan iki anne öldü: Üç bebek annesiz kaldı ilginizi çekebilir Hamileyken koronaya bulaşan iki anne öldü: Üç bebek annesiz kaldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK