Katliamı görüntüleyen vekile gözdağı! Aracının önünü kestiler

Katliamı görüntüleyen vekile gözdağı! Aracının önünü kestiler

291
0
PAYLAŞ

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Eyüpsultan ilçesine bağlı Pirinççi köyündeki hafriyat sahasına giderek, ciğerleri olan Kuzey Ormanları’nda bulunan hafriyat sahasında ağaçların kesildiği ve sahaya beton döküldüğü iddialarını inceledi. İstanbul.

Katliamı gören vekile gözdağı! Aracınızı bloke ettiler.

Katliamı gören vekile gözdağı! Aracınızı bloke ettiler.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, İstanbul’un akciğeri olan Kuzey Ormanları’ndaki hafriyat çöplük alanında meydana gelen ağaç ve doğa katliamını inceledi. Şantiye çıkışında hafriyat kamyonları Şeker’in yolunu kesti.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Eyüpsultan ilçesine bağlı Pirinççi köyündeki hafriyat sahasına giderek, ciğerleri olan Kuzey Ormanları’nda bulunan hafriyat sahasında ağaçların kesildiği ve sahaya beton döküldüğü iddialarını inceledi. İstanbul.

Ağaç katliamının yaşandığı alana aracıyla giren Ali Şeker, gerekli görüntüleri aldıktan sonra kazı alanından çıkarken, iddiaya göre aracının ön tarafı hafriyat kamyonlarıyla kaplandı.

AĞAÇLARI KESİYORLAR BETON SERİYORLAR

Olayı cep telefonuyla kaydeden CHP’li Ali Şeker duruma tepki göstererek hafriyat kamyonunun şoföründen yolu temizlemesini istedi. İnşaat alanında yetkililerle görüşen Ali Şeker, hafriyat kamyonlarının çekilmesinin ardından yaklaşık 10 dakika sonra alandan ayrıldı. Olaya ilişkin görüntüleri paylaşan Şeker, şu ifadeleri kullandı:

– Kuzey Ormanları’nda yapılan hafriyat dökümü, ağaçların kesildiği ve üzerlerine beton döküldüğü konusunda vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri incelemek için Pirinççi köyündeydim. Kuzey Ormanları’ndaki kazı alanına girmek istedim. Şantiye girişinde iki özel güvenlik görevlisi tarafından durduruldum. Kendimi tanıttım ve İstanbul mebusu olduğumu söyledim ve şantiyenin ne olduğunu sordum.

“BURAYA GİREMEZ, ÇAY ALIN”

– Cengiz, Kolin ve Kalyon, inşaatın ortak yaptığı metro hattı tünellerinden çıkan hafriyatın çöplük alanı olduğunu söyledi. Bölgeyi incelemek istediğimi söylediğimde yetkililerle görüştüler.

– Daha sonra kazı döküm alanına girmeme izin verilmediğini ve Olimpiyat Stadı yakınındaki merkez ofise çay içmeye davet edildiğimi söylediler. Çay içmeye değil, bölgeyi incelemeye geldiğimi söyledim ve aracımla kazı alanına girdim. bölgeyi gezdim. Hafriyat çöplüğü adı altında doğa cinayetini gördüm. Kesilen ağaçları belgeledim ve beton döktüm. Daha sonra bölgeden çıkmak için giriş kapısına yöneldim.

“TALİMATLARIMIZ VAR, YOLU AÇAMIYIZ”

– Aracımla çıkışa geldiğimde yol hafriyat kamyonları tarafından kesildi. Önce danışman arkadaşım yolun açılmasını istedi. Ancak hem güvenlik hem de tırdaki sürücü kendilerine talimat verildiğini, yolu açamayacaklarını, güvenlik amirini beklememiz gerektiğini söyledi.

BEN BU ŞEYİ ÇEKMİYORUM

– Bunun üzerine şehirde eşkıya olan Cengiz, Kolin, Kalyon ve Bayburt İnşaat’ın sözde emniyet amirlerine eşkıyalıklarından vazgeçmeyeceğimi ifade ettim. 10 dakikalık yolun trafiğe kapanmasının ardından hafriyat kamyonları yolu temizlemek zorunda kaldı. Ben de sahayı terk ettim. Telefonla ulaştığım İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya da eşkıyalığı ilettim. Yarından itibaren kazı alanını ve doğal tahribatı Meclis’e soru önergesi ile getireceğim.

Ekspertiz heyetinin yolları firma tarafından hafriyat dökülerek kapatıldı ilginizi çekebilir Ekspertiz heyetinin yolları firma tarafından hafriyat dökülerek kapatıldı Kuzey Ormanları artık RES tehdidi altında ilginizi çekebilir Kuzey Ormanları artık RES tehdidi altında İBB'nin hafriyat geliri düşürüldü ilginizi çekebilir İBB’nin hafriyat geliri düşürüldü

Ali Şeker BAYBURT Çay CHP İstanbul Meclis metrosu Olimpiyat şekeri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK