Kayyumdan işçilere tehdit: Borcunuzu ödeyin yoksa işten çıkartılırsınız

Kayyumdan işçilere tehdit: Borcunuzu ödeyin yoksa işten çıkartılırsınız

25
0
PAYLAŞ

Kayyum tarafından yönetilen Batman Belediyesi bünyesinde görev yapan ve kişisel borçları nedeniyle yönetici olan 150 kişiye ‘borçlarınızı ödeyin yoksa işten atılırız’ uyarı yazısı gönderildi. Belediye Başkan Yardımcısı Ali Osman Bilgili’nin işçilere gönderdiği mektupta, her personelin ortalama olarak en az 5-6 infazının olduğu ve maaşlarına sık sık haciz geldiği belirtildi. .

Kayyumdan işçilere tehdit: Borcunuzu ödeyin yoksa kovulacaksınız

Kayyumdan işçilere tehdit: Borcunuzu ödeyin yoksa kovulacaksınız

Kayyumdan işçilere tehdit: Borcunuzu ödeyin yoksa kovulacaksınız

Kayyum tarafından yönetilen Batman Belediyesi bünyesinde çalışan ve kişisel borçları nedeniyle icra memuru olan 150 işçiye ‘borçlarınızı ödeyin yoksa işten çıkarılacağız’ uyarı yazısı gönderildi. Belediye Başkan Yardımcısı Ali Osman Bilgili’nin işçilere gönderdiği mektupta, ortalama olarak her bir personelin en az 5-6 idam cezasına çarptırıldığı ve maaşlarında sıkça yalan söylendiği belirtilirken, işçilerin haciz ihbarnamelerinin zarara yol açtığı kaydedildi. belediye muhasebe servisinin gelmesi nedeniyle zaman ve işyeri organizasyonu olumsuz etkilenmiştir. .

Kayyumdan işçilere tehdit: Borcunuzu ödeyin yoksa kovulacaksınız

Kayyum tarafından yönetilen Batman Belediye Başkan Yardımcısı Ali Osman Bilgili adına, borçları nedeniyle icrada bulunan belediye personeline gönderilen uyarı bildirimlerinde, “Borçlarınızı ödemezseniz iş sözleşmeniz sona erer” uyarısı yapıldı. gönderildi.

“HER PERSONELİN ORTALAMA 5-6 UYGULAMASI VAR”

Batman Belediyesi’nin 150 personele gönderdiği uyarı mektubunda;

* Belediyemiz Personel A.Ş. bünyesinde görev yapan 1676 personelden yaklaşık 150’sinin icracı olması, ortalama olarak her personelin en az 5-6 infazının olması, çalışanın maaşına sık sık haciz konulması muhasebemizde ciddi zaman kaybına neden olmaktadır. hizmet, çalışma sürecini veya işyeri organizasyonunu olumsuz yönde etkiler. etkiler.

* İşveren, büyük bir şirket olarak bu işlemler için personel çalıştırmak zorunda değildir. İcra takibi ve borcu yüksek personelin işten çıkarılması, işyerinde olumsuzluklara yol açması gerçeğine göre eşitlik ilkesine aykırılık oluşturmaz.

* Çalışma barışı ve verimliliğin sağlanması adına, ücretler üzerindeki hacizlerin kaldırıldığını, tüm personele tebliğ edildiğini, hukuki dayanağının Yargıtay’ın emsal kararı olduğunu ve iş akdinin feshedildiğini tarafımıza bildirmenizi rica ederim. ücretler üzerindeki infazların kaldırılmayacağı uyarısının ardından sözleşmeler. ”

“YANGIN DEĞİL, UYARI OLDU”

Batman Belediyesi’nin borcunu ödemeyen işçilerin işten atılacağını açıklamasının ardından yazılı açıklama yapıldı. Belediyenin bu açıklamasında, ‘Doğrudan işten çıkarma yazısı değildir. ‘Uyarı şeklinde bir tebligattır’ diyerek kendini savundu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Belediyemiz Personel A.Ş. bünyesinde çalışan 150 işçinin birden fazla maaş haczi olması nedeniyle kendilerine bildirdiğimiz yazı doğrudan işten çıkarma yazısı değildir. Bu bir uyarı bildirimidir.

* Batman Belediyesi şehri temsil eder ve bu şehri yönetirken insanların ve tüm kurumların ihtiyaçlarını dikkate alır, topluma güven ve huzur veren bir yönetim sağlamak için çalışır. Elbette belediyemizin bu çabası, Belediye Başkanından en alt kademedeki memuruna, işçisine kadar titizlikle yürütülmelidir.

* Söz konusu işçilerden 3, 5, 7 hatta bazılarının kabul edilemez miktarda maaş hacizine sahip olması, yerel yönetim işlerinde beklenen sorumluluklarının olumsuz etkileneceği anlamına gelmektedir. Bu biriken hacizlerin ciddi sorunlara ve itibar kaybına yol açması nedeniyle Belediye Başkan Yardımcısı Ali Osman Bilgili’ye konuyla ilgili bilgi verildi.

* Sadece işçilerin ücretlerinin haczedilmesi değil, işyeri, işçi, işçiyle birlikte çalışan iş arkadaşları ve yerel yönetim hizmeti alacak Batmanlılar bu büyük sayıdan dolayı olumsuz etkilenmektedir. hacizler.

* Bunun önüne geçebilmek için Belediye çalışanlarımıza iyi niyetle hatırlatarak ve borçlarını bir an önce ödeyerek iş verimliliklerini artırmalarını istiyoruz. Tek çabamız bu çalışanlarımızın kendilerine yakışan bir hizmet anlayışıyla şehrimize hizmet etmeleridir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK