KPSS’de derece yapıp atanamayan gençten çarpıcı sözler! Büyük alkış aldı

KPSS’de derece yapıp atanamayan gençten çarpıcı sözler! Büyük alkış aldı

76
0
PAYLAŞ

DEVA Partisi lideri Babacan, partisinin ilçe başkanlığı binasının açılışında KPSS’de Türkiye 59’uncusu olan İrfan adlı genci sahneye davet ederek mikrofonu teslim etti. Ustasının başvurusundan elendiğini, çok çalışarak KPSS’yi kazandığını ancak atanamadığını anlatarak isyan eden genç, “Daha ne yapayım? ödev, beni mülakattan eleyeceksin. korkmuyorum. korkmuyorum!” dedi.

KPSS’den mezun olamayan gençten çarpıcı sözler! büyük alkış aldı

KPSS’den mezun olamayan gençten çarpıcı sözler! büyük alkış aldı

DEVA Partisi lideri Babacan, partisinin ilçe başkanlığı binasının açılışında KPSS’de Türkiye 59’uncusu olan İrfan adlı genci sahneye davet ederek mikrofonu teslim etti. Ustasının başvurusundan elendiğini, çok çalışarak KPSS’yi kazandığını ancak atanamadığını anlatarak isyan eden genç, “Daha ne yapayım? Ek görev varsa. , beni mülakattan eleyeceksin. Korkmuyorum. Korkmuyorum!” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan geçen gün partisinin İstanbul Sultanbeyli ilçe başkanlık binasının açılışında konuştu.

KPSS’de 59. olmasına rağmen atanamayan genci arayan Babacan, mikrofonu sorunlu gence bıraktı.

“MEZUN OLDUM, KPSS’DEN DERECE YAPTIM…”

İrfan isimli genç şunları söyledi:

*Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Türkiye’de 59. oldum ve atanamadım. Başka şeyler de yaşadım, onlardan bahsetmek bile istemiyorum.

Yüksek lisansa başvurduğumda ALES puanım yüksek olmasına rağmen, iyi bir üniversiteden mezun olmama rağmen TÜBİTAK BİGG’den elendiğimi bile düşünmüyorum. Sırf bu sorun için ‘KPSS’ye gireyim 82-83’e ihtiyacın varsa 85’i al, 90’ı al, 100’ü al’ dedim. Ben de bunu yaptım.

“DAHA NE YAPMALIYIM?”

*Genel sıralamada Türkiye’de 2.700’üm. Şubemde Türkiye’de 59. sıradayım. 1999 yılından bu yana yürütülen KPSS tarihinde bu puanı alamayacak bilgisayar öğretmeni yoktur. 17. 18. yüzyıldaki sanayi devrimini kaçırdık.

*Geçmiş yıllarda eğitimde çok hata yapıldı. Şu anda 21. yüzyılda bilgi ve teknolojinin ne kadar önemli olduğunu söylememe bile gerek yok. Dünyanın en büyük 10 şirketinden 8’i teknoloji firmasıdır. Daha ne kadar söyleyebiliriz?

*Çocuklara yazılım ve teknoloji öğretmek istiyorum. Mark Zuckerberg ve Elon Musk’ı Türkiye’de büyütmek istiyorum. Bunu neden engelliyorsun? Başka ne yapmalıyım? Ek bir görev varsa beni mülakattan elersiniz. Korkmuyorum. Korkmuyorum!

“TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR” NOEL

Genç adamın konuşmasının ardından açılışta vatandaşlardan ‘Türkiye sizinle gurur duyuyor’ sloganları yükseldi.

Babacan'dan dikkat çeken 'seçim barajı' açıklaması ilginizi çekebilir Babacan’dan dikkat çeken ‘seçim barajı’ açıklaması Sağlık Bakanı Koca il il açıkladı!  İşte en çok vaka görülen 10 il ilginizi çekebilir Sağlık Bakanı Koca il il açıkladı! İşte en çok vaka görülen 10 il MEB 81'e mektup gönderdi: Okullarda pozitif vaka olursa ne olacak? ilginizi çekebilir MEB 81’e mektup gönderdi: Okullarda pozitif vaka olursa ne olacak?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK