Lüks sitede yönetici krizi site sakinlerini canından bezdirdi

Lüks sitede yönetici krizi site sakinlerini canından bezdirdi

35
0
PAYLAŞ

Esenyurt Akevler Mahallesi’ndeki lüks bir sitede yıllardır devam eden yönetici krizi site sakinlerini üzdü. 2018 yılında 2 yıllığına seçilen eski site yönetiminin görev süresi dolmasına rağmen site sakinleri istifasına itiraz etti. Durumu mahkemeye taşıyan site sakinleri, açılan dava sonucunda yeni bir şokla karşı karşıya kaldı.

Lüks sitede yaşanan idari kriz site sakinlerini sinirlendirdi

Lüks sitede yaşanan idari kriz site sakinlerini sinirlendirdi

Lüks sitede yaşanan idari kriz site sakinlerini sinirlendirdi

Esenyurt’ta lüks bir sitede aylardır devam eden yönetici krizi site sakinlerini üzdü. Daha önce görevde olan ve yolsuzluk iddialarını mahkemeye taşıyan site sakinleri, bu kez kayyum yöneticisinin şokunu yaşadı. Aylardır devam eden yönetici krizine dikkat çekmek için toplanan vatandaşlar, “Sitenize sahip çıkın” sloganlarıyla duruma tepki gösterdi.

Lüks sitede yaşanan idari kriz site sakinlerini sinirlendirdi

Esenyurt Akevler Mahallesi’nde lüks bir sitede yıllardır devam eden yönetici krizi site sakinlerini üzdü. 2018 yılında 2 yıllığına seçilen eski site yönetiminin görev süresi dolmasına rağmen site sakinleri istifasına itiraz etti. Durumu mahkemeye taşıyan site sakinleri, açılan dava sonucunda yeni bir şokla karşı karşıya kaldı.

Mahkeme, sitenin yönetimine en az 6 ay süreyle yönetici olmak kaydıyla kayyum atadı. Son 6 ayın ardından yeniden seçime giden site sakinleri, kayyum yöneticisinin “Beni hakim atadı, beni hakim gönderecek” tepkisi ile karşı karşıya kaldı. Tüm bu durumlara tepkilerini göstermek isteyen site sakinleri durumu protesto etti.

“ŞİMDİ BU ADALETSİZliğe VE HUKUKLUĞA DUR DEME ZAMANI”

Yıllardır sitede yaşanan hukuksuzlukla mücadele ettiğini belirten Necdet Özgür, “Önceki yönetim Ocak 2018’de 2 yıllığına seçildi. Ocak 2020’ye gelince yeni bir toplantı, yeni bir seçim yapılmalı. ama eski yönetim bunun farkında değildi. Bunun üzerine eski yönetim kurulu aylarca sitemizi gayri resmi olarak yönetti. Bu duruma daha fazla dayanamayarak eski yönetime dava açtım. Yönetim kurulu üyeliğine atanmak için açtığım davada bir avukat hanım sitemize 6 ay süre ile kayyum olarak atanmıştır. Süre bitiminde biz site sakinleri toplanarak yeni bir seçim yaparak yönetim kurulumuzumuzu belirledik. Kayyum müdür bu duruma ‘beni yargıç atadı, yargıç gönderecek’ diyerek tepki gösterdi. Bu durum, kat maliklerinin çoğunluğunun iradesini göz ardı etmekte ve bir hukuk skandalına neden olmaktadır. Adaletsizlikler sadece biz sakinler için değildir. Gördüğünüz gibi girerken kayyum basın mensuplarını içeri almak istemedi, mücadele sonucunda buraya girebildiniz. Artık bu adaletsizliğe ve hukuksuzluğa bir son vermenin zamanı geldi” dedi.

“Onu ZİYARET ETMEK İSTEDİĞİMDE POLİS ARADI”

Site yönetiminin kendilerine hizmet için olduğunu ancak yöneticiye bile ulaşamadıklarını belirten Esma Ece, “Sitemiz her geçen gün kötüye gidiyordu. Biz site sakinleri durumu düzeltmeye çalışıyorduk ama eski yönetim buna izin vermedi. Bu duruma cevaben bir site sakini davayı mahkemeye taşıdı ve sitemize kayyum atandı. Yeni yöneticinin görev süresinin dolmasından bir gün sonra site sakinleri olarak bir araya geldik ve yeni yönetimi belirledik. Ancak bunu kabul etmeyen yönetici, hakimin kendisini atadığını belirtmiş ve ancak hakim kararıyla istifa edeceğini ifade etmiştir. Kendisiyle çalışmak mümkünse bir nebze de olsa tolere edilebilir ancak geldiği ilk günden itibaren insanlarla iletişim kurmakta sorun yaşıyor. “Kimseyi dinlemeyeceğim, odama giremezsiniz, burası benim ofisim” gibi açıklamalar yaptı. Hatta bir keresinde onu ziyaret etmek istediğimde polisi aradı ve kendini odasına kilitledi. Bu tepki üzerine ‘Hanımefendi’ dedim. Meral, sadece seninle konuşmak istiyorum’ ve ‘Çık dışarı’ gibi bir tepki aldım. Sadece iletişim kurmak istediğimi vurguladım ve bana tekrar bağırdı. Polis bile duruma şaşırdı ve avukat hanıma ‘Ne yapıyorsun?’ diyerek tepki gösterdi. O halde bu kadınla nasıl çalışacağımı söyle bana” diyerek duruma tepki gösterdi. (İHA)

Avukat davası Esenyurt kayyum mahkemesi Polis seçim yolsuzluğunu protesto etti
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK