Mansur Yavaş, 2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’nü kazandı

Mansur Yavaş, 2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’nü kazandı

45
0
PAYLAŞ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkentte gerçekleştirdiği projeler, şeffaf yönetim uygulamaları, halk sağlığının korunması ve hayata geçirdiği uygulamalarla ‘Belediye Başkanları Vakfı’ tarafından düzenlenen Dünya Belediye Başkanları 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ne aday oldu. vatandaşların kendilerini güvende hissetmeleri için gösterildi.

2021 Dünya Belediye Başkanlık Başkenti Ödülü’nü Mansur Yavaş kazandı

2021 Dünya Belediye Başkanlık Başkenti Ödülü’nü Mansur Yavaş kazandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sakarya Zaferi’nin 100. yıl dönümünde 21 ülkeden 32 belediye başkanının aday gösterildiği ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’nü kazandığını duyurdu. Yavaş, “Bu başarı Mansur Yavaş’a ait değil. Umarım bu ödülü 6 milyon Ankaralı adına alırım” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkentte gerçekleştirdiği projeler, şeffaf yönetim uygulamaları, halk sağlığının korunması ve yaptığı uygulamalarla ‘Belediye Başkanları Vakfı’ tarafından düzenlenen Dünya Belediye Başkanları 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ne aday oldu. vatandaşların kendilerini güvende hissetmeleri için uygulanmaktadır. gösterildi.

Yavaş, Sakarya Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen özel etkinlikte yaptığı konuşmada yarışmanın sonucunu açıkladı.

“ÖDÜLÜ 6 MİLYON ANKARAN ADINA ALACAĞIM”

Mansur Yavaş, “Sevgili hemşehrilerim, az önce İngiltere’den anons edildi. Son derece mutluyduk. Bu başarı Mansur Yavaş’a ait değil. Umarım bu ödülü 6 milyon Ankaralı adına alırım” dedi.

ASYA’DAN 4 BAŞKAN ARASINDA

Daha önce Uluslararası Şeffaflık ve İnsani Gelişme Vakfı tarafından şeffaflık ödülüne layık görülen Yavaş, 21 ülkeden 32 belediye başkanının aday gösterdiği aday listesinde Türkiye’deki tek, Asya’daki dört belediye başkanından biri oldu.

2004 yılından bu yana 2 yılda bir düzenlenen ‘Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ ile bir yılı aşkın süredir dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde liderlikleri ve başkan olarak başarıları değerlendirildi.

Aday gösterilen belediye başkanlarından vatandaşlarını daha eşit, birlik ve hoşgörülü bir toplum için çabaladıklarına ikna edenlerin yanı sıra kentlerini doğal ve insan kaynaklı afetlerden korumaya yönelik çabaların güçlendirileceği açıklandı. daha adil ve daha yeşil yönetim yaklaşımlarını göz önünde bulundurarak.

21 ÜLKEDEN 32 ŞEHİR YARIŞIYOR

‘2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ için Ankara ile yarışan 21 ülkeden 32 şehir şöyleydi: “Ankara, Arnheim – Hollanda, Bogota – Kolombiya, Braga – Portekiz, Bratislava – Slovakya, Buenos Aires – Arjantin, Cascais – Portekiz, Dantumadiel – Hollanda, Delhi – Hindistan, Freetown – Siera Leone, Grenoble – Fransa, Grigny – Fransa, Guarulhos – São Paulo, Brezilya, Helsinborg – İsveç, Kigali – Ruanda, Long Beach – California, Manchester – İngiltere, Mannheim – Almanya, Melbourne – Avustralya , Mexico City – Meksika, Milano – İspanya, Milwaukee – ABD, Pasig – Filipinler, Rakka – Suriye, Richmond – ABD, Rostock – Almanya, Rotterdam – Hollanda, Saint Omer – Fransa, San Bellino – İtalya, Villa de Conte – İtalya, Varşova – Polonya ve Washington – ABD.”

Mansur Yavaş'tan gençlere bir destek daha ilginizi çekebilir Mansur Yavaş’tan gençlere bir destek daha

Ankara Dünya Hacettepe Üniversitesi Mansur Yavaş öğrenci sosyal medya
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK