Meteoroloji ve İBB’den İstanbul’a ani ve yoğun yağış uyarısı

Meteoroloji ve İBB’den İstanbul’a ani ve yoğun yağış uyarısı

102
0
PAYLAŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bugün Edirne’de başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların zamanla Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Kısa süreli kuvvetli yağışların olduğu yağış anında sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksama, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji ve İBB'den İstanbul'a ani ve şiddetli yağış uyarısı

Meteoroloji ve İBB’den İstanbul’a ani ve şiddetli yağış uyarısı

Meteoroloji ve İBB’den İstanbul’a ani ve şiddetli yağış uyarısı

Meteoroloji bu akşam Trakya ve İstanbul için sağanak yağış uyarısı yaptı. İBB Sözcüsü Murat Ongun, “AKOM verilerine göre bu akşam özellikle Avrupa Yakası ve Boğaziçi çevresinde ani ve şiddetli yağış bekleniyor” dedi.

Meteoroloji ve İBB'den İstanbul'a ani ve şiddetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bugün Edirne’de başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların zaman içinde Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Kısa süreli kuvvetli yağışların olduğu yağış anında sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksama, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İBB DE UYARDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AKOM verilerine göre bu akşam, özellikle Avrupa Yakası ve İstanbul Boğazı çevresinde ani ve şiddetli yağış bekleniyor. Ani yağışların yol açabileceği olası olumsuz durumlar için ALO 153 ile iletişime geçilebilir.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN UYARI

İstanbul Valiliği tarafından yapılan uyarıda, “İstanbul’da şiddetli yağışlara dikkat edin” denildi. Valiliğin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

* Meteoroloji’nin İstanbul’daki değerlendirmelerine göre; İstanbul ve çevresinde bugün kısa süreli, yer yer kuvvetli yağış bekleniyor. Dikkatli ve dikkatli olun.

* Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Bugün Edirne çevresinde başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların zaman içinde Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

* Kısa süreli şiddetli yağış durumunda sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksama, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

METEOUYARI KODU: SARI

* Hava durumu potansiyel olarak tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik olay olağandışı olmasa da meteorolojik koşullardan etkilenebilecek faaliyetlere dikkat edilmelidir.

'Korona virüsü havada daha hızlı yayıldı' ilginizi çekebilir ‘Korona virüsü havada daha hızlı yayıldı’

ABD Avrupa Avrupa Yakası Corona Edirne İBB istanbul İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kırklareli Maske Meteoroloji sosyal medya Tekirdağ

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK