Müdür yardımcısından tepki çeken ifade: Ağzınızı yüzünüzü dağıtırım

Müdür yardımcısından tepki çeken ifade: Ağzınızı yüzünüzü dağıtırım

48
0
PAYLAŞ

Antalya’daki Hurma Ortaokulu’nda, müdür yardımcısının kız öğrencileri azarladığı bir video, “Ağzınızı bozacağım, burada konuşuyorum” tepki çekti.

Müdür yardımcısının tepkili ifadesi: Ağzını uçuracağım

Müdür yardımcısının tepkili ifadesi: Ağzını uçuracağım

Antalya’nın Konyaaltı ilçesindeki Hurma Ortaokulu’nda mikrofon aldı ve öğrencilere; “Ağzınızı patlatacağım” diyen müdür yardımcısına velilerden ve öğretmenlerden tepki geldi.

Antalya Hurma Ortaokulu’nda, müdür yardımcısının kız öğrencileri azarladığı bir videoda, “Ağzınızı bozacağım, burada konuşuyorum” tepki çekti.

Bahçede toplanan öğrencileri okul temizliği konusunda azarlayan müdür yardımcısı kadının sözleri, veliler ve eğitimciler tarafından büyük tepki gördü.

“OKUL YÖNETİMİNİN ETKİSİ”

Öğretmenin konuşmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Milli Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sözen, şunları söyledi:

* Öncelikle o yaştaki çocuklara söylenmemesi gereken sözler hakaret içerir. Bu nedenle böyle bir şeyi onaylamadığımızı söylüyoruz.

* Bu aslında okullardaki tablonun göstergesidir. Çünkü okullarda temizlikçi ve güvenlik görevlisi yok. İŞKUR’dan henüz randevu alınmamıştır.

*Okulların açılmasının üzerinden 1 hafta geçmiş olmasına rağmen. Okulların hijyeni ve bahçeleri çok kötü durumda. Bu nedenle müdür yardımcısı öğrencilerin elinden alır.

* Bu açıklamayı kabul etmiyoruz ancak önemli bir gerçeği ortaya çıkarmak açısından önemli bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Bunu ‘okul yönetiminin çılgınlığı’ olarak da ifade edebiliriz.

*Milli Eğitim Bakanlığı ve bakanlıklarla istişarede bulunmamanın çaresizlik-ifadesi olarak değerlendirilmelidir.

* Ne olursa olsun o konuşma yapılabilecek bir konuşma değildir. Hele o yaştaki öğrencilere söylenecek sözler değil.

* Okul temizlenmemiş ise sorumlu ve atanacak kişiler kendilerine danışılmalıdır. Öğrenciler okulda, temizlikçi değil. Sonuçta bu çocuk. Okula öğrenmek için geliyor”

Ne oldu?

Antalya’nın Konyaaltı ilçesindeki Hurma Ortaokulu’nda müdür yardımcısı kadın, öğrencilere mikrofonla okulun temizliğinden kendilerinin sorumlu olduğunu söyleyerek, ‘Ağzınızı dağıtırım’ dedi.

Çocuğunu almak için okula gelen bir velinin cep telefonuyla çektiği videoda öğretmen şunları söyledi:

* Ağzını ve yüzünü parçalayacağım. Burada konuşuyorum, okul temizliğinden siz sorumlusunuz. İlk ve son uyarı!

* Okulun temizliğinden siz sorumlusunuz. Bulaştığın yeri temizlemek zorunda değilim. Okul saatleri içinde cep telefonları açılmayacaktır.

MEB açıkladı!  Öğretmen atama tarihi açıklandı ilginizi çekebilir MEB açıkladı! Öğretmen atama tarihi açıklandı

Antalya cep telefonu Çocuk Kadın Konyaaltı meb Milli Eğitim Bakanlığı okul sınavı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK