Mustafa Sarıgül adaylığını açıkladı

Mustafa Sarıgül adaylığını açıkladı

51
0
PAYLAŞ

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “TDP Genel Başkan adaylığı her üyeye açıktır. Bunu bir kez daha gururla söylemek istiyorum. Koşullar tüm üyelerimiz için eşittir” dedi.

Mustafa Sarıgül adaylığını açıkladı

Mustafa Sarıgül adaylığını açıkladı

Mustafa Sarıgül adaylığını açıkladı

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Edirne’de düzenlediği basın toplantısında Büyük Kongre Başkan adaylığını açıkladı.

Mustafa Sarıgül adaylığını açıkladı

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “TDP Genel Başkan adaylığı her üyeye açıktır. Bunu bir kez daha gururla söylemek istiyorum. Koşullar tüm üyelerimiz için eşittir” dedi.

TDP’li Mustafa Sarıgül’ün basın toplantısında yaptığı açıklamalar şöyle:

“TDP olarak köklü bir geçmişe ve büyük bir harekete sahip yeni bir partiyiz. Mevcut partiler ülke sorunları karşısında yetersiz kalmaya, enerjilerini kaybetmeye ve kamuoyunun gündeminden uzaklaşmaya başlayınca halk yeni bir parti arayışına girer. Partimiz böyle kuruldu. TDP’nin Kurucuları; İşsiz ve fakirdirler. Ay sonuna yetişemeyen emekliler. Bütün işçiler bizim kadınlarımızdır. Onlar doğasına ve kültürüne gelen vatandaşlarımızdır. Emeklilikte yaşayanlar. Randevu bekleyen hocalarımızdır. KYK borcunu ödeyemeyen öğrencilerimiz, borçlu çiftçilerimiz, kepenklerini kapatan esnafımızdır. 20 Aralık 2020’de tabandan gelen bir değişim rüzgarıyla yola çıktık. İl ve ilçe kongrelerimizi gerçekleştirdik.

BÜYÜK KONGREMİZ ANKARA’DA

Artık Türkiye’nin her köşesinde örgütlenen ve ülkemizin her köşesine ulaşmış bir siyasi partiyiz. 26 Eylül 2021 Pazar günü Ankara’da ilk büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. TDP; Kuruluş şekli, ülke sorunlarına bakış açısı ve tüzükleriyle diğer partilerden farklıdır. Türkiye’nin en demokratik partisidir. Biz farklıyız! Gücümüzü bu farklılıktan alıyoruz. Neden farklıyız?

TDP’de üst üste iki seçimi kaybeden liderin Cumhurbaşkanlığı sona eriyor. Partimizde en yüksek rütbe parti üyeliğidir. Parti yöneticileri, milletvekili adayları, belediye başkan adayları ve Başkan delegeler tarafından değil, kayıtlı parti üyeleri tarafından seçilir. Peki bu neden önemli? Partilerdeki delege sayısı azdır. Üye sayısı fazladır. Az sayıda insanı manipüle etmek ve etkilemek daha kolaydır.

ADAY OLMAK İSTEYENLER İÇİN SÜREÇ BAŞLADI

TDP olarak partimizin kayıtlı üyelerinin katılımıyla 26 Eylül’de yapılacak kongrede Cumhurbaşkanlığı adaylarını trend anketi ile belirleyeceğiz. TDP Genel Başkanlığı’na aday olmak isteyenler için süreç başladı. Partiye kayıtlı üyelerimiz oylarını kendi il merkezlerinde kullanacaklardır. Parti üyelerinden en çok oyu alan kişi Kongre’de Genel Başkan adayı olacak. Partimizin her üyesi Başkan adaylığı yarışına katılabilir.

TDP Başkan adaylığı her üyeye açıktır. Bunu bir kez daha gururla söylemek istiyorum. Koşullar tüm üyelerimiz için eşittir. Kimsenin ayrıcalığı yok. Bugün Edirne’den, Malazgirt’ten Kocatepe’ye, tam bağımsız bir Türkiye’ye adaylığımı söyledim.”

KİMSE TÜRKİYE’DE DOĞDUĞUNU HATIRLAMAZ

Şimdi Edirne’deyim ve yarın Diyarbakır’da olacağım. Kardeşlerim, kimse Türkiye’de doğduğuna pişman olmasın. Kimse Türkiye’de yaşadığı için mutsuz olmasın istiyorum. TDP olarak kesinlikle çok şey istemediğimi biliyorum. Güzel ülkemin tüm vatandaşlarının hak ettikleri gibi yaşamasını istiyorum. Mükemmel bir demokrasi istiyorum. Hak, hukuk, adalet, iş, yemek istiyorum. Çiftçimizin mülkünü darp etmesini, biçmesini ve değerinden satmasını istiyorum. Fabrika bacalarının tütmesini ve iş kapılarının açılmasını istiyorum.

TDP Hükümeti’nde çözülemeyecek hiçbir sorunumuz yoktur. Daha iyi bir Türkiye yapmak mümkün, ne istediğimizi gerçekleştirmek mümkün ve onu yapacağız. Hedeflerimize kısa sürede ulaşacağız. İhtiyacımız olan tek şey vicdanlı bir yönetim ve vicdanlı bir kadro. ”

Ankara demokrasi Diyarbakır Edirne KYK pazarı seçimi Türkiye
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK