Önce küfretti sonra saçlarını yoldu

Önce küfretti sonra saçlarını yoldu

35
0
PAYLAŞ

Gaziantep Dr. NY isimli kadın hasta, Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan Nurcan Kütük’e randevu aldığı servisin nerede olduğunu sordu.

Önce küfür etti sonra saçını çekti

Önce küfür etti sonra saçını çekti

Önce küfür etti sonra saçını çekti

Gaziantep’te bir hasta önce nöbetçi hemşireye küfretti, ardından saldırıp saçını yoldu. Olayın ardından yaşananlara şaşıran ve kendisine saldıran kadın hastadan şikayetçi olan hemşire, bir süre çalışamayacağına dair rapor aldı.

Önce küfür etti sonra saçını çekti

Gaziantep Dr. NY isimli kadın hasta, Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan Nurcan Kütük’e randevu aldığı servisin nerede olduğunu sordu.

Servisin karşı koridorda olduğunu söyleyen hemşire aynı soruyu birkaç kez daha işaret parmağıyla gösterdi.

Bunun üzerine sinirlenmeye başlayan ve kendisine muhatap alınmadığını iddia eden NY, hemşire Nurcan Kütük’e hakaret ve küfürler yağdırmaya başladı. Küfür ve hakaretlere tepki gösteren Nurcan Kütük, bu kez de fiziksel saldırıya uğradı. Hemşirenin saçına yapışan şüpheli, bir avuç saçını çekti ve tırnaklarıyla hemşirenin kollarını kaşıdı. Olay anları hastane koridorundaki güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

“BİRLİKTE SALDIRILDI”

Yaşadığı olaydan dolayı şok olduğunu söyleyen ve olayı anlatan Nurcan Kütük, “Birdenbire hasta hiç anlamadığım bir şekilde üzerime saldırdı. Hala nedenini bilmiyorum. Her türlü hakaret ve tehditleri yaptı. Bana saldıran kadın hasta bir arkadaşına KBB polikliniğinin yerini soruyor. Arkadaşımız yerini gösteriyor. Buna rağmen geri geldi ve aynı servisin nerede olduğunu sordu. O sırada telefonla konuştuğum için servis noktasını elimle gösterdim. Daha sonra kadın hasta dışarı çıktı ve bana hakaretler yağdırmaya başladı. Ben de dışarı çıktım ve ne diyorsunuz, neden böyle konuşuyorsunuz diye sordum. Neden bana hakaret ediyorsun, bunu hak edecek ne yaptım dedim. Bana ‘istediğimi yaparım, kaybedecek bir şeyim yok’ dedi. Sonra birden beni göğsümden itti. O kadar güçlüydü ki, bilmiyorum, erkek gücü vardı. “Kendimi savunmak için onu ellerimle ittim” dedi.

“SAÇLARIMIN ÖNÜNÜ TAMAMEN YÜKLÜYOR”

Saldırgan kadının olaydan sonra saçlarından tutup yolduğunu vurgulayan Nurcan Kütük, “Bu arada saçımı tuttu ve ben çekene kadar bırakmadı. Saçımın neredeyse tamamını yoldu. Kafamda kanama ve kızarıklık vardı. Bu olaydan sonra çok moralim bozuldu. Kolumda çizik ve tırnağımda kanama oldu” dedi.

“ÜÇLER GİTTİ”

Kendisine saldıran kadının daha sonra tehditler savurduğunu da ifade eden Hemşire Kütük, “Daha sonra kaybedecek bir şeyim yok dedi ve ‘Dışarıda görürsün gerekirse seni kovdururum’ dedi. Olaydan sonra şikayette bulundum, gerekli her şeyi yaptım.Basit bir tıbbi müdahale ile çözülemeyeceği raporu aldım.Darbe raporu aldım.Bu olaydan sonra çok üzüldüm” dedi.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE SAĞLIK SALDIRISI ARTTI”

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin çok üzücü olduğunu ve özellikle pandemi döneminde saldırıların arttığını belirten Kütük, “Burada hastalara hizmet veriyoruz, sağlıklarına kavuşturmaya çalışıyoruz. Her şekilde yardımcı oluyoruz. Daha önce de bu tür saldırılar oldu ama pandemi sonrası bu tür saldırıların oranı artmaya başladı. Çünkü insanlar çok gergin ve psikolojileri oldukça bozuk. Ama ne yapalım, ne yapayım, ben de insanım. Psikolojimi ne kadar koruyabilirim?

Darp Gaziantep hastane hemşiresi Kadın
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK