Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı: Biz üst merciye başvurmasak bu sonucu elde edemeyecektik

Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı: Biz üst merciye başvurmasak bu sonucu elde edemeyecektik

28
0
PAYLAŞ

Muğla’da Cemal Metin Avcı (32) tarafından boğularak öldürülen ve cesedi fıçıda yakılan Pınar Gültekin’in ölümüyle ilgili 4 kişinin daha yargılanmasına karar verildi. Kararla ilgili açıklama yapan Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, “Olağanüstü hukuk yollarına başvurmasaydık bu sonuca ulaşamazdık” dedi.

Pınar Gültekin'in ailesinin avukatı: Üst makama başvurmasaydık bu sonucu alamazdık

Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı: Üst makama başvurmasaydık bu sonucu alamazdık

Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı: Üst makama başvurmasaydık bu sonucu alamazdık

Muğla’da Cemal Metin Avcı (32) tarafından boğularak öldürülen ve cesedi fıçıda yakılan Pınar Gültekin’in ölümüyle ilgili olarak 4 kişinin daha yargılanmasına karar verildi. Kararla ilgili açıklama yapan Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, “Olağanüstü kanun yollarına başvurmasaydık bu sonuca ulaşamazdık” dedi.

Pınar Gültekin'in ailesinin avukatı: Üst makama başvurmasaydık bu sonucu alamazdık

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin 16 Temmuz’da kayboldu. 5 gün sonra yapılan soruşturmanın ardından Pınar’ın eski sevgilisi Cemal Metin Avcı, çıkan kavgada genç kızı boğduğunu, cesedini bağdaki fıçıya koyup yaktığını ve üzerine beton döktüğünü itiraf etti.

Avcı’nın işaret ettiği yerde bulunan fıçıda Pınar’ın kısmen yanmış cesedi bulundu. Pınar, memleketi Bitlis’in Hizan ilçesinde toprağa verildi. Adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı, ‘canavarca bir duyguyla adam öldürmek ve işkence yapmak’ suçundan tutuklandı.

Soruşturma kapsamında Avcı’nın ağabeyi Mertcan Avcı’nın ağabeyi ile aynı anda bağ evinde bulunduğu telefon sinyallerinden belirlenince tutuklandı. 15 Şubat’taki duruşmada Mertcan Avcı, imza zorunluluğu ve yurt dışına çıkış yasağıyla serbest bırakıldı.

Dün davada yeni bir gelişme yaşandı. Avcı’nın annesi Ayten ve babası Selim Avcı ile Şükrü Gökhan Orhan ve boşandığı eşi Eda Karagün hakkında cinayet sonrası olay yerine gidip delilleri saklamaya çalıştıkları iddiasıyla iddianame hazırlandı.

“BAŞTAN BU CİNAYETİN TEK BAŞINA İŞLENEMEYECEĞİNİ DÜŞÜNDÜK”

İddianame ile davadaki sanık sayısı 6’ya yükseldi. Yeni gelişmenin detaylarını anlatan avukat Rezan Epözdemir, şunları söyledi:

* Soruşturmanın başından itibaren bu cinayetin tek başına işlenemeyeceğini, başka faillerin olduğunu, suçun delillerini gizleyen, yok eden veya değiştiren başka faillerin olduğunu düşündük.

* Acımasız, vahşi bir cinayetin tek başına işlenemeyeceğini düşündük. Soruşturmanın genişletilmesi konusunda az önce bahsettiğim taleplerin yanı sıra savcılık anne, baba, eski eş ve partnerin de ifadesini aldı.

* Ama nedense Cemal Metin Avcı, gözaltına alındığı gün cinayet mahalline gitti. İfadeleri benzerdi. Biri ‘bağ evine satmak için gittik’ diyor, biri ‘tadilat için gittik’ diyor.

“CİNAYET SADECE CEMAL METİN AVCI ÜZERİNDE ZARAR GÖRÜLECEK VE KAPATILACAKTIR”

Epözdemir şu ifadeleri kullandı:

* Sanıkların tekrar dinleneceği, çapraz sorgu yapılacağı, sanıkların eylemlerine ilişkin delil toplanacağı için yargılamayı uzatacak ama en azından maddi gerçek ortaya çıkacak ve adalet süreci hızlanacak.

* Üzerine sadece Cemal Metin Avcı düşecek ve olayın üzeri kapatılacaktı. Başvurumuzla birlikte sanık sayısı 6’ya yükseldi. Adı dava dosyasında yer alan bu vahşice vahşi cinayetin faili birinin oğlu, birinin karısı. Bu bir kadın cinayeti.

* Ama burada görüyoruz ki, böylesine vahşi bir cinayette bile, suçun delilini gizleme, yok etme ve değiştirme saikiyle hareket eden failin birinci derece akrabalarının olduğunu görüyoruz.

* Bu konuya kadın dayanışması olgusu üzerinden yaklaşan ve bundan kaçınmayan, akrabalık bağları yoluyla suç delillerini gizlemeye, yok etmeye ve değiştirmeye çalışan kadınların da olduğunu görüyoruz.

* Bu mahkemeden pek umutlu değiliz ama sonuna kadar hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz. verilmiş

Pınar Gültekin cinayetinde yeni gelişme: 4 zanlı daha yargılanacak ilginizi çekebilir Pınar Gültekin cinayetinde yeni gelişme: 4 zanlı daha yargılanacak

anne Avukat baba Bitlis Cinayet davası Kadın Muğla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK