RTÜK’ten Halk TV ve Tele 1’e ceza

RTÜK’ten Halk TV ve Tele 1’e ceza

24
0
PAYLAŞ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bazı kuşak programlarına yaptırım uygulandığını duyurdu. Açıklamaya göre Halk TV ve TELE 1’e idari para cezası verildi.

RTÜK, Halk TV ve Tele 1'e para cezası verdi

RTÜK, Halk TV ve Tele 1’e para cezası verdi

RTÜK, Halk TV ve Tele 1’e para cezası verdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bazı kuşak programlarına yaptırım uygulandığını duyurdu. Açıklamaya göre Halk TV ve TELE 1’e idari para cezası verildi.

RTÜK, Halk TV ve Tele 1'e para cezası verdi

RTÜK’ten yapılan açıklamada, Üst Kurulun izleme dosyalarını görüştüğü ve 6112 sayılı Kanun’daki yayın ilkelerini ihlal eden programlara çeşitli yaptırımlar uyguladığı belirtildi.

Toplantının ilk gündeminin kuşak programları olduğu ifadesinde, “FOX ve FOX’ta yayınlanan ‘Umudun Olsun ile Fulya’ adlı programın canlı yayınında insanlar arasındaki çarpık ilişkiler ve diyaloglar sırasındaki küfürler ekrana yansıdı. Fulya Öztürk’ün ev sahipliğinde RTÜK tarafından engellenen Üst Kurul, söz konusu yayına idari para cezası verilmesine karar verdi.

Açıklamada, “SHOW TV’nin ‘Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme’ programının ise aile mahkemelerine konu olan bir durumun taraflar arasındaki tartışmalar gibi fiili olarak sunulması hukuka aykırı olduğu belirlendi. Boşanma aşamasında olan ve çocukların velayetinin kimde olacağı bir evlilik RTÜK, SHOW TV’ye yasadaki ‘Yayın hizmetleri milli ve manevi değerlere aykırı olamaz’ hükmünü ihlal eden idari para cezası verdi. toplumun genel ahlakı ve aileyi koruma ilkesidir.

HALK TV’YE ETKİ CEZAETİ

Halk TV’de yayınlanan ‘Perde Arkası’ programında konuk İsmail Saymaz’ın sözleriyle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Üst Kurul toplantısında Saymaz, “..bu edepsiz kadın, bu utanmaz kadın bütün ülkenin kötülüklerinden kendisinin sorumlu olduğuna inandığı için Kemal Kılıçdaroğlu’na bu kabalığı yapıyor. Nerede rant varsa, varsa orada. yağma, bu utanmaz kadın Allah adına din adına onu savunmayı öğretiyor.Bu nedenle Halk TV’ye şu ifadeleri yayınladığı için idari para cezası verildi: “O bu kadından korunmalı, çocuk korunmalı. korumalı.”

TELE 1’DEN 3’E CEZA

Açıklamanın ardından Tele 1’de yayınlanan ‘4 Soru 4 Cevap’ programına konuk olan Merdan Yanardağ, ‘RTÜK’ün kendisi ucube bir kuruluştur’ açıklaması nedeniyle yayıncı tarafından para cezasına çarptırıldı. Aynı programın başka bir bölümünde, toplum tarafından cezalandırıldı. Yayıncı kanala, bir bölümüyle ilgili sözleri nedeniyle ayrımcılık yapıldığı belirtilerek idari para cezası verildiği belirtildi. Aynı programın bir başka bölümünde Yanardağ’ın hükümete, spor camiasına ve TRT’ye hakaret ettiği, Tele 1 kanalına idari para cezası verildiği belirtildi.

Son olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün ‘8. Açıklamada, kanalın ‘Gün’ programında yaptığı sözler nedeniyle yaptırıma maruz kaldığı da belirtildi. verilmiş

RTÜK'ten 'Fon' açıklaması ilginizi çekebilir RTÜK’ten ‘Fon’ açıklaması

aile Avrupa Avrupa Birliği canlı Cengiz Ergün Euro İsmail SAYMAZ Kadın Kemal Kılıçdaroğlu Manisa parası RTÜK Show TV TRT
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK