Sağanak yağış başladı, bir süre terk etmeyecek!

Sağanak yağış başladı, bir süre terk etmeyecek!

78
0
PAYLAŞ

Ülkenin bir kısmı şiddetli sağanakların etkisi altında kaldı ve hava sıcaklıkları düşmeye başladı. İstanbul’da 25 derecenin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları 22 derecelere kadar indi. Pazar günü yoğun yağışın etkisini azaltacağı tahmin ediliyor ancak yeni haftada güçlenecek yağışların bir süre daha kendini göstermesi bekleniyor.

Sağanak başladı, bir süre dinmeyecek!

Sağanak başladı, bir süre dinmeyecek!

Sağanak başladı, bir süre dinmeyecek!

Meteorolojinin uyardığı sağanak yağış ülkeyi etkilemeye başladı. Ülkenin batı kesimlerinde sabah saatlerinden bu yana hızlanan sağanak yağış, hafta sonu etkisi azalsa da yeni haftada güçlenerek devam edecek.

Sağanak başladı, bir süre dinmeyecek!

Ülkenin bir kısmı şiddetli sağanakların etkisi altında kaldı ve hava sıcaklıkları düşmeye başladı. İstanbul’da 25 derecenin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları 22 derecelere kadar indi. Pazar günü yoğun yağışların etkisini azaltacağı tahmin ediliyor ancak yeni haftada güçlenecek yağışların bir süre daha kendini göstermesi bekleniyor.

BİRÇOK ŞEHİR AĞIR YAĞMURDAN ETKİLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Parçalı bulutlu ve parçalı bulutlu ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimleri, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Osmaniye, Eskişehir, kuzey ve batı çevreleri Ankara ili, Artvin Adana ve Mersin’in kuzey kesimlerinin, Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinin, Hatay’ın kıyı kesimlerinin ve Konya’nın batı kesimlerinin yağışlı ve fırtınalı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. yağış; Yerel olarak İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova mahallelerinin yanı sıra Balıkesir’in kuzeyi ile Bilecik’in kuzey ve batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Adıyaman'da kuraklığın korkutucu boyutu ilginizi çekebilir Adıyaman’da kuraklığın korkutucu boyutu İstanbul barajlarında düşüş sürüyor ilginizi çekebilir İstanbul barajlarında düşüş sürüyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK