Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona verilerini açıkladı! İşte 10 Eylül yeni...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona verilerini açıkladı! İşte 10 Eylül yeni vaka ve vefat sayısı

86
0
PAYLAŞ

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 10 Eylül 2021 Cuma günü verilerine göre 318 bin 835 test yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel korona verilerini açıkladı!  İşte 10 Eylül yeni vaka ve ölüm sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel korona verilerini açıkladı! İşte 10 Eylül yeni vaka ve ölüm sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel korona verilerini açıkladı! İşte 10 Eylül yeni vaka ve ölüm sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı 10 Eylül 2021 Cuma günü corona virüs (koronavirüs) verilerine göre 214 kişi hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısı düne göre azaldı. Bakan Koca, “Vakaların seyrinde bariz bir düşüş yok. Ölü sayısındaki düşüş şu an için umut verici. Ancak bu yarın da olası bir durum. Salgın ortamında, salgınla birlikte geri dönüşü olmayan adımlar atmalıyız. aşı. Tedbirler yol arkadaşımızdır.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel korona verilerini açıkladı!  İşte 10 Eylül yeni vaka ve ölüm sayısı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 10 Eylül 2021 Cuma günü verilerine göre 318 bin 835 test yapıldı.

23 bin 562 yeni vaka tespit edildi

Güncel verilere göre 23 bin 562 yeni vaka tespit edilirken 214 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan 35 bin 83 kişi sağlığına kavuştu.

BAKAN KOCA’DAN KRİTİK UYARILAR

Sosyal medya hesabından güncel verilere ilişkin değerlendirmesini yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı:

* Vaka sayımız 23.562’dir. Dün 257 olan can kaybımız bugün 214’tür. Vakaların seyrinde belirgin bir azalma yok.

*Ölü sayısındaki düşüş şimdilik umut verici. Ama bu yarın da olası bir durum.

* Salgın ortamında aşı ile geri dönüşü olmayan adımlar atmalıyız. Tedbirler bizim yol arkadaşımızdır.

AŞILAMADA SON DURUM

En az bir doz aşılanan 18 yaş ve üzeri nüfusta ilk doz aşılama oranı yüzde 82,54, ikinci doz aşılama oranı yüzde 64,38 oldu.

Ayrıca birinci dozda 51 milyon 234 bin 95, ikinci dozda 39 milyon 963 bin 236 ve üçüncü dozda 9 milyon 374 bin 668 olmak üzere toplam 101 milyon 48 bin 667 aşı yapıldı.

Aşılama oranının en yüksek olduğu iller; Muğla, Edirne, Çanakkale, Kilis, Tekirdağ, Yalova, Amasya, Aydın, Balıkesir ve Kırklareli, aşılama oranlarının en düşük olduğu iller ise Gümüşhane, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bingöl, Muş, Siirt, Bayburt ve Bitlis oldu.

İKİ ŞEHİRDE DURUM DEĞİŞTİ

Bakan Koca, aşı haritasında Yozgat ve Erzurum kategorilerinin değiştiğini açıklayarak, şunları kaydetti:

* Yozgat bugün ilk doz aşı oranı %75’i aşan Mavi illerimiz arasında! Şimdi ikinci doz aşı oranını artırma zamanı. Öte yandan hala Turuncu ve Sarı olan illerimiz var. Mavi Türkiye Risk Haritası için ne gerekiyorsa yapalım. Yozgat yeni örneğimiz olsun!

* Erzurum bugün ilk doz aşı oranı %75’i aşan Mavi illerimiz arasında! Şimdi ikinci doz aşı oranını artırma zamanı. Öte yandan hala Turuncu ve Sarı olan illerimiz var. Mavi Türkiye Risk Haritası için ne gerekiyorsa yapalım. Erzurum yeni örneğimiz olsun!

Dün 23 bin 846 vaka tespit edildi.

Sağlık Bakanlığı’nın 9 Eylül Perşembe günü verilerine göre 23 bin 846 vaka tespit edilirken 257 kişi hayatını kaybetti. Dün 314 bin 793 test yapıldı ve 31 bin 322 kişi sağlığına kavuştu.

Bazı okullar yeni bir uygulamaya başlıyor!  Bakan Koca detayları açıkladı ilginizi çekebilir Bazı okullar yeni bir uygulamaya başlıyor! Bakan Koca detayları açıkladı Aşı olmayı reddetti, koronadan öldü ilginizi çekebilir Aşı olmayı reddetti, koronadan öldü Danimarka tüm korona virüs önlemlerini kaldırdı ilginizi çekebilir Danimarka tüm korona virüs önlemlerini kaldırdı

Corona Cuma Danimarka Denizli okul Pazartesi Perşembe Ramazan Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı sosyal medya Türkiye uygulaması

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK