5 ameliyat geçiren Hilal, 11 yıl sonra yürümeye başladı

5 ameliyat geçiren Hilal, 11 yıl sonra yürümeye başladı

46
0
PAYLAŞ

5 yıl sonra yürüme Hilal’i, 11 yıl sonra yürümeye başlayın

5 yıl sonra yürüme Hilal’i, 11 yıl sonra yürümeye başlayın

Muğla’da, düşünme beyin kanaması 4 ay yoğunda kalan, 5 kez ameliyat olan ve felç yüzünden sol tarafını hissetmeyen Hilal Pektezel pes. Fitness eğitmeni 11 yıl sonra sona ermek üzere, “Pes katılmadım ve başardım. Tamamen iyileşip, fitness eğitmenliğimi istiyorum” dedi.

5 yıl sonra yürüme Hilal'i, 11 yıl sonra yürümeye başlayın

Menteşe ilçesi Hilal Pektezel, fitness eğitmeni olarak 2011 spor etkinliği örneğini severdi. Salonda bulunanların 112 Acil Çağrı Merkezi’nin ihbarıyla ambulansla kaldırıldı.

Burada yapılanlarteler ve tomografide Pekel’in beyin kanaması denemek ve sol tarafının felç olduğu tahmin edildi. Ameliyat olan Pekte Bakımda, 4 ay sonra tablozelden sonra taburcu edildi.

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ AİLESİ OLDU

Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tüketilen Hilal Pektezel, 4 ameliyat daha geçti. Annesi Neziha Pektezel’i 12 nedeniyle pektezel’in zorlu süreci destekçisi, memur emeklisi Ali Rıza Hatice Karaman Karaman oldu.

Kısmi ölüm olayı sol tarafını pektezel, tüketilmeyen ahlakını yüksek tuttu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden mezun Pektezel, 11 yıl sonra sol üzerine basıp yürümeye başladı.

‘AMELİYAT ÜSTÜNE AMELİYAT OLDUM’

Hilal Pektezel, “Günde 2 paket sigara ve 13 bardak kahve içiyordum. Düzenli spor için kondisyonum yerindeydi. Spora başlayabilirsiniz. Okulumda eğitimde öğrenilenler. Ameliyattan sonra ameliyat oldum. Sol tarafım felçli olduğu için kendi dışındayım. Ayaklarımın üstünde basamamak beni kahlıyordu. Moral bozukluğunu bir yaşatmışm. Eskisi gibi yürümeyi hayal ettim. Neredeyse hiç bana yakışmadığın. Pes etmedim ve başardım” diye konuştu.

Babası ile birlikte yaşantısını Milas’ta sürdürdüğünü dile getiren Pektezel, “Bana bir şey olmaz düşüncesine kapılmamız gerekiyor. Sağlıklı yaşam için spor şartı. Ailemizin bilmeliyiz. Hastalık döneminde bunu çok iyi anladım. Stresli yaşantının bir olması gerekiyor. Ayağa tekrar kalkmamda ailemin büyük oldu. Fizik gücümü biraz daha toparlamam gerekiyor. Tamamlanmış iyileştikten sonra fitness eğitmenliğimi canlanmak” dedi. DHA

İnsanlarla günlerdi: Bilim adamları adam yürüyüşe başladı İlginizi Çekebilir İnsanlarla günlerdi: Bilim adamları adam yürüyüşe başladı

5 yıl sonra yürüme Hilal’i, 11 yıl sonra yürümeye başlayın

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK