Aşı pişmanlığı: 8 kişilik aileden bir tek o aşı olmadı

Aşı pişmanlığı: 8 kişilik aileden bir tek o aşı olmadı

73
0
PAYLAŞ

Aşı pişmanlığı: 8 kişilik bir ailede aşı olmayan tek kişi oydu.

Aşı pişmanlığı: 8 kişilik bir ailede aşı olmayan tek kişi oydu.

İstanbul’da yaşayan 51 yaşındaki Hülya Başel, ailesinin tüm ısrarlarına rağmen koronavirüse karşı aşı olmayı reddetti. 6 çocuğu ve eşine aşı yapılan genç kadın, ailede hastalığa yakalanan tek kişi oldu. 24 gün yoğun bakımda kalan ve entübe edilen Başel, solunum tedavisine devam ettiği hastane odasından seslenerek, “Çok çok çok üzgünüm. Lütfen herkes aşılarını yaptırsın.”

Aşı pişmanlığı: 8 kişilik bir ailede aşı olmayan tek kişi oydu.

Hülya Başel, koronavirüse karşı aşı olmamak için aylarca direndi. 6 çocuğu ve eşi her seferinde Hülya Başel’i aşı yaptırmaya ikna etmeye çalışsalar da bu çabalar sonuçsuz kaldı. Yaklaşık bir ay önce halsizlik ve burun akıntısı şikayetleriyle başlayan Başel, koronavirüs şüphesiyle hastaneye başvurdu. PCR testi pozitif çıkan talihsiz kadının akciğer tomografisinde de virüs bulgularına rastlandı. Şikayetleri her geçen gün artan Başel, solunum sıkıntısı nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı. 3 gün içinde entübe edilen ve toplam 24 gün yoğun bakımda kalan Hülya Başel, zorlu bir tedavi sürecinin ardından odasına alındı. Halen solunum desteği ile tedavi gören Başel, hastane yatağından aşı karşıtlarına seslendi.

“Yoğun Bakımdaydım VE BİR DAMLA SU BİLE ÖZLEDİM”

“Aşı yaptırmadığıma pişmanım” diyerek sözlerine başlayan Hülya Başel, yaşadığı zorlu süreci şu sözlerle anlattı:

“Bütün ailem aşı oldu ama ben olmadım ve ‘Asla olmayacağım’ diyordum. Sağdan sola duyduklarımdan dolayı aşı olmak istemedim. Çocuklarım bana defalarca ‘anne lütfen aşı ol’ dediler. Eşim de çok şey söyledi ama ben aşı olmak istemedim. Tüm bu deneyimlerden sonra kesinlikle aşı olmam gerektiğini anladım. Çok zor şeyler yaşadığım için günlerce yoğun bakımda kaldım. Bir damla suyun tadını bile özledim. Özgürce nefes almak istiyordum. Lütfen herkes aşı olsun. 6 çocuğum var ve hepsi iyi çok şükür aşıları oldukları için koronavirüse yakalanmadılar. Ben çok çok üzgünüm. Lütfen herkes aşılarını yaptırsın. Çok şükür şimdi iyiyim.”

“SOSYAL MEDYADAN ETKİLENDİ, AŞI OLMAMAYA KARAR VERDİ”

Hülya Başel’in kızı Merve Başel de annesinin sosyal medyadan, dedikodulardan ve arkadaşlarından etkilendiği için aşı olmak istemediğini belirterek, “Annemde ilk belirtiler halsizlikle başladı. Çok fazla grip belirtisi yoktu, biraz öksürük vardı, sonra ateş başladı. Bizim için hayati risk arttı. Onu hastaneye getirdik ve CT taramaları akciğerlerinde işaretler gösterdi. Ailece korona virüs aşılarını düzenli olarak takip etmiştik. Babamız aşı olmamızı destekledi. Annem aşı olmamaya kararlıydı. Sosyal medya, kulaktan dolma bilgiler ve arkadaş çevresi nedeniyle aşı yaptırmamaya karar verdi. Onlardan çok etkilendi ve bizi dinlemedi. Hastalandığında kendisine korona virüs kaptığını ve yaşadıklarını anlattık. Şaşırmış gözlerle bize baktı. Çok zor bir süreçti ve yaşadıklarından pişmanlık duyuyor. Bunu yaşadıktan sonra insanlara aşı olma konusunda destek olmaya başladık” dedi. (verilmiş)

Aşı ve yasaklarla ilgili soruşturma açan savcının babası korona kurbanı oldu ilginizi çekebilir Aşı ve yasaklarla ilgili soruşturma açan savcının babası korona kurbanı oldu

anne Corona koronavirüs Grip hastanesi istanbul kadın sosyal medya

Aşı pişmanlığı: 8 kişilik bir ailede aşı olmayan tek kişi oydu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK