Bitkisel tedavi oldu… Başına gelmeyen kalmadı

Bitkisel tedavi oldu… Başına gelmeyen kalmadı

158
0
PAYLAŞ

Bitkisel tedaviydi…

Bitkisel tedaviydi…

Menisküs ağrısı için alternatif tedavi yöntemlerine başvuran ve dizine söğüt kabuğu saran Nalan Karakaya’nın sağ dizinde üçüncü derece yanık oluştu.

Ağrı’da yaşayan evli ve 6 çocuk babası olan Nalan Karakaya, dizindeki menisküs ağrısını geçirmek için akrabasının tavsiyesi üzerine alternatif tedavi yöntemlerini denedi.

Karakaya’nın dizine söğüt kabuğu sardığı sağ dizinde üçüncü derece yanık meydana geldi.

Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’nde tedavi gören Nalan Karakaya, “Dizimde kireçlenme ve sıvı kaybı vardı. Bir akrabam söğüt ağacının kabuğunu yakıp toz haline getirdi. ‘Biz kullandık, güzel oldu’ diyerek kabuğunu bana verdi. Bu yüzden dizime sardım ve 30 dakika sonra büyük bir acı hissettim. Bandajı açtığımızda dizimde yanık vardı. Önce Ağrı’daki hastaneye, ardından Erzurum’a getirdiler. Doktorlar dizimde üçüncü derece yanık olduğunu söyledi. Bundan sonra alternatif terapiyi veya kimsenin tavsiyesini asla kabul etmeyeceğim. Bir kere yandım inşallah bir daha yanmam” dedi.

Eşi ile refakatçi olarak kalan İsmail Karakaya (65), yakınlarına, onlar da “Hekim” lakaplı eşine önerdi. Söğüt ağacının kabuğunu kurutup toz haline getirdiler. Bu toz özellikle bel bölgesi olmak üzere ağrı bölgeleri sarılarak tedavi edildi. Bayan bunu uyguladığında dizinde bir yanık meydana geldi. Tedavi verimli değildi. Hastamızı Ağrı Devlet Hastanesine kaldırdık. Erzurum’a gönderildiler. Burada gerekli tedaviye başladılar” dedi.

Corona virüsü tedavisi gören çift bir gün arayla hayatını kaybetti ilginizi çekebilir Corona virüsü tedavisi gören çift bir gün arayla hayatını kaybetti

Bitkisel tedaviydi…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK