CDC uyarıyor: “Hastaneler aşılanmamış insanlarla dolu”

CDC uyarıyor: “Hastaneler aşılanmamış insanlarla dolu”

88
0
PAYLAŞ

CDC uyardı: “Hastaneler aşısız insanlarla dolu”

CDC uyardı: “Hastaneler aşısız insanlarla dolu”

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) Direktörü Rochelle Walensky, katıldığı bir televizyon programında, Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgelerindeki sağlık sistemlerinin aşısız insanlar hastaneleri doldurması nedeniyle gergin olduğunu söyledi.

CDC uyardı: “Hastaneler aşısız insanlarla dolu”

CDC Direktörü Rochelle Walensky, ABD’nin bazı bölgelerinde hastane yataklarının tükenmekte olduğunu söyledi: “Bu, şu anda kimin solunum cihazı ve kimin yoğun bakım yatağı alacağını tartıştığımız anlamına geliyor. Bunlar kolay tartışmalar değil ve sağlık sistemimizin olmasını istediğimiz yer burası değil.”

Walensky, trafik kazası veya kalp krizi nedeniyle gelecek kişilerin gerekli bakımı alamayabileceğinden endişe duyduğunu da ifade etti.

“HASTANELER AŞISI OLMAYAN İNSANLARLA TAŞINIYOR”

CDC verilerine göre, 18-24 Eylül tarihleri ​​arasında ABD hastaneleri günde ortalama yaklaşık 9.000 koronavirüs hastasını kabul etti. Bu sayı, yedi günlük ortalamanın 16.489 ile zirve yaptığı Ocak ayının başından çok daha düşük olsa da Walensky, hastanelerin koronavirüse karşı aşılanmamış hastalarla dolup taştığı konusunda uyardı.

Son zamanlarda Kaiser Health News, Montana’daki bir hastanede çok fazla aşılanmamış COVID-19 hastası olduğunu, hastane kapasitesinin yüzde 160 olduğunu ve hatta hastaları tedavi etmek için koridorların dolu olduğunu bildirdi.

Eylül ayının başlarında, Idaho’daki bir hastane, çok az hastane yatağı olduğu için bazı COVID-19 hastalarını konferans odalarına yerleştirmek zorunda kalabileceğini söyledi.

ÖLÜM RİSKİNİ 11 KAT TAŞIYORLAR

Bu ayın başlarında yapılan bir CDC çalışması, aşılanmamış kişilerin COVID-19’dan ölme olasılığının 11 kat daha fazla olduğunu öne sürdü. ABD’deki yetişkinlerin üçte ikisi iki doz koronavirüs aşısı aldı, ancak CDC verilerine göre yüzde 23’ü henüz ilk dozunu almadı.

Başkan Joe Biden ise Amerikalıları aşı olmaya çağırdı ve 100’den fazla çalışanı olan şirketlerde aşıları veya haftalık testleri zorunlu hale getirme planlarını açıkladı.

TikTok inceleme altında: Çocuklara Covid aşıları hakkında yanlış bilgi vermek ilginizi çekebilir TikTok inceleme altında: Çocuklara Covid aşıları hakkında yanlış bilgi vermek Pfizer CEO'su normal hayata ne zaman dönüleceğini açıkladı ilginizi çekebilir Pfizer CEO’su normal hayata ne zaman dönüleceğini açıkladı CDC'den Pfizer-BioNTech aşısı için üçüncü doz önerisi: 65 yaş ve üstü için uygundur ilginizi çekebilir CDC’den Pfizer-BioNTech aşısı için üçüncü doz önerisi: 65 yaş ve üstü için uygundur

CDC uyardı: “Hastaneler aşısız insanlarla dolu”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK