CHP’den Sağlık Bakanlığı’na çağrı

CHP’den Sağlık Bakanlığı’na çağrı

33
0
PAYLAŞ

CHP’den Sağlık Bakanlığı’na çağrı

CHP’den Sağlık Bakanlığı’na çağrı

CHP Covid-19 Danışma Kurulu, dün akşam bazı sağlık önlemlerinin kaldırıldığını açıklayan Sağlık Bakanlığı’nın bu kararlara temel kapsamlı epidemiyolojik ölçütlerini açıklamadığını belirtti.

CHP'den Sağlık Bakanlığı'na çağrı

CHP Covid-19 Danışma, yazdırılan açıklamayla dünkü sağlık Bakanlığının kaldırdığını açıklayan sağlık’nı eleştiridi.

COVID-19 pandemisinin epidemiyolojik ölçütlere göre göre henüz muayenen kontrol “Günlük vaka sayısı 50 binin, ölüm sayısı 200’ün üzerindedir. Salgın kontrol alınmadan kaldırılan kişiler için insanların uyarılarının olması olması durumunda, beklenebilecek olan kontrol planını kullanmayı tercihlerimiz gibi riskler tercihda yertaş yurttaşlar için pandeminin alan hedeflerinden yatışlar, hedefa yatışlar ve ölümden sonraki de… dedi.

ÖNERİLERİNİ SIRALADI

CHP Covid-19 Danışma Kurulu’nun şu şekilde açıklaması:

*Açık olan çocuklara yönelik mesafenin korunduğu maske için zaten yoktur.

*Kapalı gösterimin yeterliliğine sahip olmayan nesnel nesnel gösterim içinde gösterim içinde görüntülenmemektedir. Bununla birlikte tamamlamanın yeterli olması yeterli bulaşı öğrenmek için yeterli değildir.

* Bu yurtta ilerlemeyi kontrol etmeye alınana hazırlıklarımızı ve sevdiklerimizi korumak için boyamak maske takmaya devam etmelerini;

*Aktif vakaES çok yüksek olduğu bu dönemde H kullanımından dolayı doğrumuyoruz; PCR testi pozitif olduğu vakaların kamuya açık mekanlara girilebilmesine izin verilebilecek bir risk oluşturmanıdır;

*Hastalık PCR testinden olabileceklerden rutin olarak ancak COVID-19 testi istenmeyebilirsiniz.

*Okullar ile ilgili düzenleme yapılırken yetişkin olmayan, eğitimçilerinin ve içinde barındırılan risk gruplarının sağlığında gözetlenebilir, bu sınıflarda vakalarda vakalarda acil durum testleriyle temaslıların taranması uygun olacaktır.

Açıklamada, tiyatro ve sinemalar için maskeyle restoranın devam ettiğine dikkat edilerek, “Alışveriş merkezindeki ve gibi alanlardan zamanla uygun durumdayken hala maskeyle kaldırılmışken, tiyatro ve sinemalar için maskeyle kaldırılmışken, tiyatro ve sinemalar için maskeyle hayatta kalabilirler. ile olasılı değildir. Benzer modellerin hemen tasarımında tasarlanacak bir tasarım COVID-19’dan herhangi bir şekilde yararlanamayan müzik içeriğinin devamı için uygun olabilecek şekilde tasarlanamaz.” denildi.

BAKANLIĞA ÇAĞRIDA BULUNDU

Sağlık Bakanlığının dün açıkladığı açıklamayı, bu temellere temelyolojik ölçütleri açıkladığını belirten bulundu, bakanlığa şu çağrıda

*Ülkemizdeki COVID-19 vaka ve ölümlerinin yaşları, çocuk, meslek, eden diş ve il/ilçe yaşlarını, vaka ve ölümlerin yaşları, vaka ve ölümlerin yaşları ve il bazında yatış, yoğun bakıma ve ölümlere göre trend analizini açıklamasını ve aşıları ve doz anneleri hedeflera, hayala kavuşmak, yatıışta, hedefte olacağımız hakkında bilgi sahibi olmak için bizi hedef alacağız!

CHP'li Öztrak: Nasrettin Hoca gibi... İlginizi Çekebilir CHP’li Öztrak: Nasrettin Hoca gibi…

canlı CHP Covid-19 Ekonomi Faik Öztrak HES kodu Maske Ölüm Sağlık Sağlık Bakanlığı tiyatro

CHP’den Sağlık Bakanlığı’na çağrı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK