Corona virüsü hastalarında kalp kasılma fonksiyonları düşük çıktı

Corona virüsü hastalarında kalp kasılma fonksiyonları düşük çıktı

42
0
PAYLAŞ

Corona virüsün hastalarında kalpten işlev bozukluğu

Corona virüsün hastalarında kalpten işlev bozukluğu

Ordu Üniversitesi Eğitim Hastanesi’nde “Uzun vadeli planlanan” bir uygulamalı araştırma ve araştırma. Testi pozitif çıkan ve ayakta alınan 105 hasta ile 105 kişi kalp atış hareketleri izlendi. Corona virüsüne kalp atışlarına yollanan kalp atışlarında hızlanma belirlenir.

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Dahili Hastanesi Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri Doç. Osman Bektaş ve Dr. Fatih Ak tarafından “Sağ ventrikül üzerinde hafif şiddette Covid-19’un uzun süreli çalışmalar” çalışmalarla dolu.

Çalışmada üç ay boyunca Covid-19 testi pozitif çıkan ve sürdürülen 105 hasta ve sağlıklı 105 kişi kalp atışları izlendi. Kişilerin ventrikül sistemi konvansiyonel iki boyutlu ekokardiyografi ve 2D ileri ekokardiyografik ile görüntülendi. Corona virüsüne kalp atışlarına yollanan kalp atışlarında hızlanma belirlenir.

Doktor Osman Bektaş

KALBİN SAĞ TARAFI ETKİLENİYOR

Çalışmayla ilgili bilgi veren Doç. Dr. Bektaş, koronadan hafiflediğilerinde Osman’ı söylediğini söyledi:

– Covid-19 pandemisinden itibaren uzun süre sürdü. Bizim de Covid hastaları üzerindeki deneyimlerimiz arttı. Bu çalışmada Covid polikliniğine gelen ve yatışyen sezonlar üzerinde. Özellikleu pozitif olan üzerinde kalp ultrasonu ile seçiminizi yapın. Çalışmada özellikle ayakta olan Covid-19’dan dolayı yatakta kalanlardan oluşan olaylardan kaçındık. Hedefimiz planımızın yan tarafının etkilendiğiniz hedefleyin.

KALP ENZİMLERİ YÜKSEK SEYREDİYOR

– Corona virüs hastalarının bazılarında kalp enzimleri yüksek seyrediyor. Kalp kusuru olmayan ancak Covid’de geçirdiğimiz kişi olan kişilerle karşılaşıyoruz. Temelde uygulamada bile geçirse kardiyak çalışmalarının olduğu görülüyor.

– Buradayken incelemeden kalpten hastadan etkilenmesi ve hastalarıda zaten hayattayken ama hayattayken alınacak olaylarda ne oluyor mu, diye diye bakark. Bu özel biçimde şekillenme de tasarlamak kusuru tasarımı değerlendirdik. Bu veri kliniklerinde, korona virüsü hastalarında özel kalp enzimlerinde yükselmeyle birlikte görülüyor. Özetle faydalanmaktandır. (DHA)

Uzmanlar yeni korona kararlarını değerlendirdi: Yıkıma götürebilir İlginizi Çekebilir Uzmanlar yeni korona kararlarını değerlendirdi: Yıkıma götürebilir Omicron'u hafife almayın İlginizi Çekebilir Omicron’u hafife almayın

Bilim Corona Covid-19 Omicron Ordu Ordu Üniversitesi

Corona virüsün hastalarında kalpten işlev bozukluğu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK