Covid-19’a karşı hap geliyor

Covid-19’a karşı hap geliyor

70
0
PAYLAŞ

Covid-19’a karşı haplar geliyor

Covid-19’a karşı haplar geliyor

BioNTech ile Covid-19’a karşı aşı geliştiren Pfizer, hastaneye kaldırılmayan ancak semptom gösteren yetişkinler için bir hap geliştirdiğini duyurdu.

Covid-19'a karşı haplar geliyor

ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer, Covid-19 hastaları için geliştirdiği ilaçta son döneme girdiğini duyurdu.

İngiliz haber ajansı Reuters’in aktardığı haberde, Kovid-19 testi pozitif çıkan, semptom gösteren ancak hastalığa yakalanmayan kişiler için hazırlanan hapın son denemelerinin yeterince şiddetli olmadığı belirtildi. hastaneye kaldırılmak.

PF-07321332 isimli antiviral hapın da hastalığın ilk döneminde kullanılmak üzere tasarlandığına dikkat çekildi. Yetkililer, test sürecine 1140 kişinin katıldığını kaydetti.

Şu anda ABD’de sadece remdesivir Covid-19 hastaları için onaylanmıştır. Pfizer, Temmuz ayında PF-07321332 isimli ilaçta başarı elde ettiğini açıklamış ve acil kullanım onayı için resmi başvuruların yılın son çeyreğinde başlayacağını duyurmuştu.
Delta varyantından sonra keşfedilen yeni bir mutasyon: varyant C.1.2 tespit edildi ilginizi çekebilir Delta varyantından sonra keşfedilen yeni bir mutasyon: varyant C.1.2 tespit edildi

Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Corona virüsünün Mu varyantı ortaya çıktı ilginizi çekebilir Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Corona virüsünün Mu varyantı ortaya çıktı

ABD Bilim BioNTech Corona Dünya Haberleri Ölüm Reuters Sağlık

Covid-19’a karşı haplar geliyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK