Dünya Sağlık Örgütü’nden aşı açıklaması: Pandemiyi bitireceğinden kuşkuluyuz

Dünya Sağlık Örgütü’nden aşı açıklaması: Pandemiyi bitireceğinden kuşkuluyuz

66
0
PAYLAŞ

Dünya Sağlık Örgütü’nden aşı açıklaması: Salgını bitireceğinden şüpheliyiz

Dünya Sağlık Örgütü’nden aşı açıklaması: Salgını bitireceğinden şüpheliyiz

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yetkilileri, yeni çıkan varyantların nüfusun bağışıklığı üzerinde olumsuz etkisi olduğunu belirtirken, korona virüsünün yakın gelecekte bitmeyeceği konusunda uyardılar.

Dünya Sağlık Örgütü'nden aşı açıklaması: Salgını bitireceğinden şüpheliyiz

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge yaptığı açıklamada aşının pandemiyi tamamen bitireceğinden şüphe duyduklarını söyledi.

Virüsün uzun yıllar hayatımızda kalabileceğini kaydeden Kluge, özellikle ek dozlar konusunda “aşılama stratejimizi kademeli olarak nasıl uyarlayacağız” üzerine düşünmeleri gerektiğini söyledi.

Kluge, Mayıs ayında “aşılamada minimum yüzde 70 kapsama alanına ulaştığımızda pandeminin sona ereceğini” söyledi.

YENİ ÇEŞİTLER GÖRÜNMEYE DEVAM EDECEK

Basın toplantısı sırasında, AFP muhabiri Kluge’ye bu rakamın hala bir hedef olup olmadığını sordu. Delta gibi yeni ve daha bulaşıcı varyantlar nedeniyle bu durumun değiştiğini belirten Kluge, yeni çıkan varyantların sürü bağışıklığı perspektifini zayıflattığını belirtti.

Kluge, önümüzdeki günlerde korona virüsünün yeni varyantlarının ortaya çıkmaya devam edeceğini belirtirken, tıpkı grip virüsü gibi korona virüsüyle de yaşamamız gerektiğini vurguladı.

DSÖ Direktörüne göre, hükümetler de yakında yeni stratejiler belirlemelidir. Aksi takdirde uzun vadede tüm dünyayı zor günler beklemektedir…

Dünya Sağlık Örgütü: Ülkeler aşı sözünü tutmadı ilginizi çekebilir Dünya Sağlık Örgütü: Ülkeler aşı sözünü tutmadı Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Corona virüsünün Mu varyantı ortaya çıktı ilginizi çekebilir Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Corona virüsünün Mu varyantı ortaya çıktı

Dünya Sağlık Örgütü’nden aşı açıklaması: Salgını sona erdireceğinden şüpheliyiz

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK