Evde Yüz Gerdirmek Gerçekten Mümkün Mü?

Evde Yüz Gerdirmek Gerçekten Mümkün Mü?

82
0
PAYLAŞ

Evde Yüz Germe Gerçekten Mümkün mü?

Evde Yüz Germe Gerçekten Mümkün mü?

Uzmanlar, “Evde yüz germe kesinlikle mümkün değil” diyorlar – ancak cildinizin daha iyi görünmesi için bol su içmek ve yüz egzersizleri yapmak gibi aktiviteler de öneriyorlar.

Evde Yüz Germe Gerçekten Mümkün mü?

Türkiye, dünya estetik turizm pastasında dünyada yedinci sırada yer alıyor. 2019 verilerine göre Türkiye’de toplam 754 bin 392 cerrahi ve cerrahi olmayan estetik operasyon gerçekleştirildi. Ortalama 8.000 dolara mal olan kozmetik cerrahi sektörünü görmezden gelerek tüm işlemleri evde yapabileceğimiz düşüncesi oldukça cazip. Çünkü günümüzde kırışıklıkları giderebilecek masaj tekniklerini sosyal medyadan bile öğrenebiliyoruz. Peki evde tedavi bir sosyal medya video düzenleme oyunu mu yoksa gerçekten işe yarar yöntemler var mı, gelin birlikte inceleyelim.

Evde yapılan müdahaleler yüz germe düzeyinde sonuç verebilir mi?

Açıkça söylemek gerekirse: hayır. Çünkü evde yapılacak müdahalede asla yüzdeki bağları sabitleyecek kadar derine inemeyiz. Yüzümüzde yanak, çene ve boyun yapılarını tutan bağlar vardır. İnsanlar yaşlandıkça – genellikle 40’lı yaşların sonlarında ve 50’li yaşların başında – bu bağlar sarkmaya başlar. Bu sarkık yanaklar, sarkık gıdı, gevşek cilt ve çene altında etli bir yağ kesesi ile sonuçlanır. yüz germe veya ritidektomiYüzdeki sarkık görünüme neden olan “bu yüz yapılarını ortadan kaldıran” ve “eski konumuna geri getiren” bir cerrahi işlemdir. Bu, sizi daha genç gösterecek daha sıkı, daha şekilli bir yüzle sonuçlanır.

New York Times’ın haberine göre uzmanlar, lazerle cilt yenileme ile yüz germe operasyonlarının, evde bırak, cerrahi müdahale olmadan aynı şey olmadığını belirtiyor. Cilt gençleştirme için faydalı bir işlem olsa da sonuçlar yüz germe ameliyatı sonuçlarıyla aynı değildir. Aynı şekilde eski dönem kadın oyuncuları arasında yaygın olan kulak arkasına yapıştırılan bantlarla yüz germe de sadece anlık bir çözüm sunuyor. Bu tür yöntemlerde yüz kasları aktif olarak kullanılmadığı için kalıcı bir çözüm elde etmenin imkansız olduğu söylenebilir.

Yüz masajı veya yüz yogası yardımcı olabilir mi?

Erken yaşlarda düzenli olarak uygulanmaya başlanırsa bu iki yöntemin de faydaları tabii ki görülebilir. Çünkü bu, vücudunuzdaki diğer kaslara odaklanan spor salonu rutinleriyle aynı şeydir. Düzenli yapılan karın kasları nasıl karın bölgesindeki sarkmaları geciktiriyor ve vücudun ömrünü uzatıyorsa, yüz masajı veya yüz yogası da yüz kaslarını çalıştırmaya yardımcı olabilir; bu nedenle aktif kaslarla yüzün daha dinç kalmasına yardımcı olur. Yanağınızın ucuna kulak memenizin hizasında basınç uygularsanız hissedeceğiniz ağrı bilinçli olarak çalıştırmadığınız çene kaslarınızın ağrıları olacaktır. Düzenli bir masaj veya yüz yogası uygulaması ile çene kaslarını gevşetebilir ve çene kaslarını boynunuzdan gıdınıza bağlayan diğer birçok kası harekete geçirebilirsiniz. Özetle yüzümüzdeki kaslara odaklanmadığımız için hayatımızın büyük bir bölümünde yüzümüzün etrafındaki kasları bilinçli olarak çalıştırmıyoruz – mimik refleksleri hariç, bu rutin gerçek kırışıklıkları yaratan rutindir. Düzenli spor yağ aldırma operasyonlarına olan ihtiyacı azalttığı gibi, düzenli yüz kası aktivasyonu da kozmetik müdahale ihtiyacını azaltacaktır.

Çin tıbbında yüzyıllardır vücudun “chi” (enerji) akışını hareket ettirmek ve kasları gevşetmek için kullanılan gua sha aletinin son yıllarda popüler hale geldiğini görüyoruz. Gua sha en çok kan akışını artırmak, lenfatik drenajı iyileştirmek ve iltihaplanmayı ve şişmeyi azaltmak için terfi ettirilir. Burada amaç yüz kaslarını gevşeterek ve harekete geçirerek yüzün daha taze görünmesine yardımcı olmaktır. Ancak genç görünümlü bir cildin ihtiyacı olan kolajen üretimini gua sha ile destekleyebildiği kanıtlanmamıştır.

Daha genç bir görünüm elde etmek için evde ne yapabilirim?

Öncelikle yüzünüzü güneşin zararlı ışınlarından doktorunuzun önerdiği bir kremle korumanız çok önemlidir. Çünkü güneş ışığı ciltteki kolajen kaybını hızlandırır. Bunun dışında yine doktorunuzun onayladığı C vitamini ve nemlendirici özelliği olan kremlerin kullanılması önerilen en basit işlemlerden biridir.

Günde 10 dakika yüz yogası ve 10 dakika yüz masajı yapmanın uzun vadeli olumlu sonuçları vardır. Günümüzde bu konuda bilgi alabileceğiniz birçok uzman bulunmaktadır. İnternet ve kitaplar da evde uygulama hakkında ayrıntılı bilgi içeren uygun kaynaklara sahiptir. Eğer beklentiniz sadece sağlıklı ve canlı görünen bir cilt ise ilk uygulamanın evde başladığını asla unutmayın. Vücutta bol su içmek, diyette kritik değişiklikler yapmak, alkol ve tütün tüketiminden kaçınmak cildimize estetik yaptırsak bile dikkat etmemiz gereken önemli alışkanlıklardır. Her şeyde olduğu gibi sağlık odaklı olmak hedefimize yaklaşmamıza yardımcı olacaktır.

Yüz yogası nasıl yapılır?  İşte yüz yogası teknikleri… ilginizi çekebilir Yüz yogası nasıl yapılır? İşte yüz yogası teknikleri… Plastik cerrahi nedir?  Hangi hastalıkları tedavi eder? ilginizi çekebilir Plastik cerrahi nedir? Hangi hastalıkları tedavi eder?

Evde Yüz Germe Gerçekten Mümkün mü?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK