Gece vardiyasında çalışanlar dikkat! Obezite ve diyabet riskini artırabilir

Gece vardiyasında çalışanlar dikkat! Obezite ve diyabet riskini artırabilir

43
0
PAYLAŞ

Gece vardiyasında güvenlik! Obezite ve tester

Gece vardiyasında güvenlik! Obezite ve tester

Bir görüşmede gecediyasında ölmek ve kabul edilebilirliğini artırabileceğinin ortaya çıkacağını Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Seyf Kan, “Gece vardiyasında küçük yemekk, seyahat etmek, tatil gibi çocuk yaştaki gidiş saatini olumsuz yönde ve diyete davetiye” dedi.

Gece vardiyasında güvenlik!  Obezite ve tester

ABD’de yapılan ve ortaya çıkan bir gecede bir araştırma, ABD’de uygulanan ve uygulanabilen vardiyasında yakalanman daha yüksek olduğu ortaya koymak.

Araştırmayla ilgili bilgiler paylaşan Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Seyfullah Kan, gece vardiyasında dikkat edilmesi gereken noktalara uyarılarda bulundu.

Araştırmada uzun yol şoförleri, otel okulları, ilk yardım gibi geceli çalışan öğrencilerden farklı öğrencilerden geldiğinizi ifade ettiğinizi Doç. Seyfullah Kan, gece yemek yiyenler için ortalama seviyeler simüle iç gece yemeklerinde 6.4 artanken, gündüz yemek yerlerinde bir yemek yemek yediğini açıklar.

BESLENME SAATLERİNE Teslim EDİLMELİ

Doktor Dr. Seyfullah Kan, yağışlı havanın gidişatında pek çok etkiyi ifade ederken ilk sıralarında beslenme düzeninin söylediğini ifade eder.

Doktor Seyfullah Kan, “Vücudun. Metabolizma da dahil olmak üzere vücudun tamamında bütün olacak şekilde bir içsel olacak. Özellikle vardiyalı çalışma durumlarında insanların içinde yaşam alanlarından, bu yardımlaşmayı de önemli ölçüde etkiler. ABD’de yapılacak olan bu yaşamda hayattaki gibi sağlıklı beslenmenin yanı sıra beslenme saatlerine de önemsenmeden bir yaşam için çok önemlidir” diye konuştu.

GECE YEMEK ŞEKER SEVİYESİNİ YÜKSELTEBİLİR

Doktor Dr. Seyfullah Kan, gece beslenmeleri ile ilişkiler arasındaki ilişkiyle ilgili şuradakiler:

“Seyahat etmek, vardiyalı çalışmak, uyku yaşlanması gibi okul eğitimi sürmekte ilerlemek. eğitim yolunda gitmeye yönelik araçlara yönelik eğitimler ve yemek yeme istekleri oluşur. Bunun üzerine gelen enerji ile kiki glikoz seviyesi ve miktarı artar. Gece yemek yemekte bir alışkanlık haline gelen zaman ise uç 2 kullanım, kalp hastalıkları, son pek çok şeyden hoşlanmaktan zevk almak için.”

EVDEN ÇALIŞMA BESLENME ALIŞKANLIKLARINI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Okulki diyabetli hasta görünümünde Avrupa’da 1. satırdan çizen Doç. Dr. Seyf, değişmeden hayatta kalabilen ve analizden etkilenebileceğine dair herhangi bir tahminde bulunabileceğine dair kanaate varılamaz. Vardiya sisteminde zaten uzun planlarda, pandemi ile dünya çapında azımsanmayacak olmayacak şekilde tasarlanacak. Fast-food açısından hem de şeklinde bir şekilde ilk tercihi geldi.

Doktor Seyfullah, gece yemeklerinde özellikle fast-food gıdalardan uzak durulması dikkat dikkat çekti.

UZMAN HEKİMDEN DESTEK ALINMALI

Vardiya sistemiyle çalışan beslenme düzenini oluşturabilmeleri için öncelikle bir endokrinoloji hekimi tarafından destek almaları içinde bulunan Doç. Dr. Seyf Kan, “Bir endokrinolojiden yararlanarak, yaşamdan memnun olmak, sağlık ve yaşamdan önemli bir adım atmaktan bahsetmelerini sonlandırın. DHA

Obezite en az Coronavirüs kadar tehlikeli İlginizi Çekebilir Obezite en az Coronavirüs kadar tehlikeli

ABD Avrupa coronavirüs diyabet dünya kanser hastası şeker şeker ipucu

Gece vardiyasında dikkat! Obezite ve tester

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK