Haklarını isteyen tabipler, yeni eylem hazırlığında

Haklarını isteyen tabipler, yeni eylem hazırlığında

47
0
PAYLAŞ

Haklarını isteyen tabipler, yeni eylem hazırlığında

Haklarını isteyen tabipler, yeni eylem hazırlığında

Emeklerinin alacakları istekler, gelecek yıl ekimlerini tamamlamayacakları ile birlikte gönüllü etkinliklere katılamayan yeni bir eyleme başlayacak.

Haklarını isteyen tabipler, yeni eylem hazırlığında

Emek değersizleştirilmesine karşı uzun bir seçimin tartışmadan bir sonuç alamayan tabipler ve sağlık yeni bir eylem sürecinin hazırlığı kapsamında.

YENİ EYLEM SÜRECİ BAŞLATILDI

Eskişehir-Bilecik Tabip Odası başkanı Nesrin Ekici, tüm sağlık sisteminde örgütlü tüm üyeleri, sendikalar ve derneklere çağrıda bulunarak, 9 Mart yeni eylem süreci hakkında görüşmeye çağrıda bulunarak.

Türk Tabipleri Birliği’nde, Ekim 2021’de yapılacak olan eylemlerden bir araya gelmelerini ifade eden Ekici, “Eylemlerimiz, 23 Kasım 2021-27 Kasım 2021” arasında “Beyaz Forum” ve “beyaz Forum” . Bu eylemliliğin hemen ardından, Aralık 2021’de aklımızla ve emeğimizle tam olarak alay gibi, bir kısım hekimin ücretlerinde tamamlaması içeren bir yasa tasarısı geldi.

Düzenleme Meclisimiz bu yasa tasarısının’ten geri çekildiklerini gördük. Ocak tüm sağlık çalışanlarını bir özlük haklarının tasarımının tasarımının tamamlanması bekleniyordu. Bununla birlikte, öğrenciler tarafından kabul edilmeyen bir eğitimle Türk Tabipleri tarafından, acilen haka eğitimleri ve çocuklarla çalışma, sağlıkta karşı etkin yasanın kabulü ve eğitim okulları olarak kabul edilen ana istekleri ile yeni bir eğitim verilmiştir” dedi.

SAĞLIKTA ŞİDDET SONA ERSİN

Her probleminin ortak ve çözümlerinin çok basit olduğunu belirten Ekici, sorunlarının çözüme kavuşturulmasını sağlayabileceğini ve çözümünün de Meclis’te olduğunu bildiğini söyledi. Taleplerini sıralayan Ekici şöyle konuştu:

* Emekliliğe yansımayan, ne zaman verileceği belli olmayan ek ödemeler yerine, insanca yaşanacak, emekli yansıyacak, hakkımız olan ücretlerimizi ve 7.200 beklentimiz.

* İnsanca çalışma ve güvenli çalışma ortamları istiyoruz.

* TTB’nin yaşaması önerilendiği “Sağlıkta şiddetli”nın önce alınmasını, sağlıkta bir sona ermek istiyoruz.

* Covid-19′ bütün sağlık için hastalık ile aranmadan geçiş okulları olarak kabul edilmek istiyoruz.

* Pandemide çalışılan her yıl için 120 gün geçmesini istiyoruz.

* Çalıştığımız yerde, şeffaf, hekim, hekimlik, liyakat, bilime, iyilik anlayışına dayalı bakış açısına sahip.

* İşlenmesi/geliştirilmesi/mesleki olmasıyla ilgili olması bizim için gerekli.

* Halk önceliği olan bir sağlık, emeğimiz sömürülmeden, gelecekle ilgili yaşamaktan, etik ilkeler içinde hekimlik yapmak istiyoruz.

Sağlık krizi: Aylar sonra günlerine, randevular iptal ediliyor İlginizi Çekebilir Sağlık krizi: Aylar sonra günlerine, randevular iptal ediliyor Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Sağlık açısından gece ücreti ödenmeli İlginizi Çekebilir Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Sağlık açısından gece ücreti ödenmeli

beyaz Bilecik Covid-19 Eskişehir eylem istifa Meclis Sağlık Uşak Uşak Üniversitesi

Haklarını isteyen tabipler, yeni eylem hazırlığında

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK