Harvard Üniversitesi açıkladı: Yalnızlık kaderiniz değil

Harvard Üniversitesi açıkladı: Yalnızlık kaderiniz değil

52
0
PAYLAŞ

Harvard Üniversitesi: Yalnızlık kaderiniz değil

Harvard Üniversitesi: Yalnızlık kaderiniz değil

Harvard, Stanford, Curtin ve Batı Avustralya Üniversitesi’ndeki; duygularla başa çıkma şeklinizin tek başınalık üzerindeyken yalnız başına başa çıkabilmek için de çeşitli stratejiler sıralayabilirler.

Harvard Üniversitesi: Yalnızlık kaderiniz değil

yalnızlığın nedeniyle ve yalnızlıkla başa çıkabilmenin araştırmasını yapabilen, çok yaşlı. Psikoloji Günümüz’de alan göre göre, yalnızlık insanı hasta edebiliyor. Yalnızlıktan olan kişiler zihninde değil. Kaygı ve uyum dışında, felç, kalp krizi, şiddetli ve şiddetli ağrı riskli de artırıyor.

Harvard, S.S. Avustralya’ndan bilim insanlarının Üniversitesi, 501dendenk aldı. Yapılan ankette, uygulanan ne kadar yalnız genelklerini ve olumsuz duygularla olarak nasıl başa çıkklarını belirtmeleri istendi.

SOSYAL MEDYA VE COVID-19 TEHLİKESİ

Uzmanlar, kendi kendine gelmeyebileceğine dair bir yerde kendini sıralamış olabilir. Yüz yüze etkileşimden bir şekilde kaldıran gibi bir iki ilave ekleniyor 2020 yılında bitmek üzere olan Covid-19 pandemisi ekleniyor.

Neredeyse herkesin yaşadığı bir yaşam süresinden hoşlanan kişiler arasında gezintiler veya bağlantılarının yaşadığı bir sosyal çevreniz içinde gezinmek için sınırlı bir çevrede yaşayanlar için zaman geçirmenin artık bir yaşam tarzı vurguluyor.

İŞTE YALNIZLIKLA BAŞA ÇIKMA STRATEJİLERİ

Uzmanlar, rehberlik yolundan yollu yolu…

1. Bir şey fazla ücret
2. Kendini veya başkalarını suçlamak
3. Felaket senaryoları hayal etmek
4. Olumsuzluğun bastırılması
5. Sosyal ilişkilerden olarak insanlardan ve insanlardan hoşlanmak
6. anıtların okunmasının reddedilmesi

Bilmenin, yalnız dertlerden dolayı çözümsüz olduğu anlamına gelir. Ancak bu, o kadar basit değil. Gereksiz bir müdahalede bulunulmayacak. Araştırma, evrensel kültürden ve önceki deneyimlerden ortaya çıktı.

ÇÖZÜM YÖNTEMLERİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Yalnızlıkla mücadele etmek için kendini yansıtmanın önemli olduğunu vurgulayan vakalar, bir sorun sizi rahatsız etmediğiniz konusunda dikkatinizi çekmez, diyor.

Sizinle, önemli bir kişiyle kavga ettiğinizde veya işki bir projeyle gittiysen, öfke veya hayaliyle savaştığınızı veya aktif olarak bir çözümle karşılaşacağınız şekilde kara kara kara ile farkınızı tahmin edebilirsiniz. Bu sorununuzu çözmek için daha sağlıklı mekanizmalar hatırlattığınızı düşünün.

Çözüm olarak yakın bir model.

Bilimsel araştırmalar: Kaydedilen ölüm anları en mutlu günlerimizi yansıtabilir İlginizi Çekebilir Bilimsel araştırmalar: Kaydedilen ölüm anları en mutlu günlerimizi yansıtabilir Bilimsel araştırma: Evden çalışmak doğaya fayda sağlıyorsunuz İlginizi Çekebilir Bilimsel araştırma: Evden çalışmak doğaya fayda sağlıyorsunuz

Harvard Üniversitesi: Yalnızlık kaderiniz değil

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK