‘İlacımın dozu 10 kat fazla yazılmış: Göremiyorum, duyamıyorum”

‘İlacımın dozu 10 kat fazla yazılmış: Göremiyorum, duyamıyorum”

100
0
PAYLAŞ

‘İlacımın dozu 10 kat fazla yazıyor: Göremiyorum, duyamıyorum’

‘İlacımın dozu 10 kat fazla yazıyor: Göremiyorum, duyamıyorum’

Bir süre önce böbrek nakli olan İbrahim Akansu (38) 0,5 mikrogram olması gereken ilacın 5 mikrogramdan 10 kat fazla yazıldığından, ilacı kullandıktan sonra görme ve işitme kaybı yaşadığından şikayet etti.

Böbrek hastası olan ve diyalize girdikten 2 yıl önce böbrek nakli olan İbrahim Akansu, nakil sonrası Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Anabilim Dalı’na sevk edildi.

Burada, Doç. Dr. Akansu’ya OA tarafından yapılan muayenenin ardından ilaç tedavisi verildi. Akansu, ilacı kullanmaya başlayınca gözlerinde ve kulaklarında rahatsızlık hissetmeye başladı. Zamanla görme ve işitme kaybı artan Akansu’ya, hastalığının gittiği başka bir hastanede kullandığı ilaçlardan kaynaklanabileceği söylendi.

Yapılan kontrollere göre doktorun normalde 0,5 mikrogram olması gereken ilaçtan 10 kat fazla 5 mikrogram reçete ettiğini iddia eden İbrahim Akansu, aşırı dozdan dolayı görme ve işitme kaybı yaşadığını iddia etti.

‘GÜNEŞE BAKIYORUM’

İbrahim Akansu, yaşadığı sağlık sorunlarının hayatını olumsuz etkilediğini belirterek, karakola giderek Doç. Dr. OA ve hastaneden şikayetçi oldu. Hakkını hukuk yoluyla arayacağını belirten Akansu, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“2019 yılında böbrek nakli oldum. Nakil sonrası nefroloji bölümüne sevk edildim. Burada üzerime yüklenen aşırı dozda ilaçlar nedeniyle 10 kat etkili ilaçlar enjekte ettikleri için görme yeteneğimi kaybettim ve şimdi güneşe bakamadığım için gözlük takıyorum. Ayrıca kulaklarımda duyma yeteneğimi de kaybettim. ‘Bunlardan kim sorumlu?’ Soruyorum. Doktorun 0,5 mikrogram yazması gerekirken, doz 5 mikrogramın 10 katıydı. Ondan sonra gözlerimin yüzde 80’ini ve kulaklarımın yüzde 70’ini kaybettim. Gerektiği yerde hakkımı arayacağım. Polise giderek hem hastaneden hem de doktordan şikayetçi oldum” dedi.

ARAŞTIRMA BAŞLADI

Sanık doktor ve hastane açıklama yapmazken, savcılık tarafından yapılan polis soruşturmasının ardından dava açılıp açılmayacağının netleşeceği belirtildi. DHA

Yanlış muamele iddiasıyla suç duyurusu!  Kedinin cinsel organları çürük ilginizi çekebilir Yanlış muamele iddiasıyla suç duyurusu! Kedinin cinsel organları çürük Yüz felci geçiren kadın, tedavisi sırasında siniri kesilerek yaşamını yitirdi ilginizi çekebilir Yüz felci geçiren kadın, tedavisi sırasında siniri kesilerek yaşamını yitirdi Son kullanma tarihi geçmiş ilaçların Corona tedavisinde kullanıldığı iddiaları ilginizi çekebilir Son kullanma tarihi geçmiş ilaçların Corona tedavisinde kullanıldığı iddiaları

‘İlacımın dozu 10 kat fazla yazıyor: Göremiyorum, duyamıyorum’

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK