İngiltere’den Trump’ın da kullandığı ‘hayat kurtaran antikor kokteyli’ne onay

İngiltere’den Trump’ın da kullandığı ‘hayat kurtaran antikor kokteyli’ne onay

86
0
PAYLAŞ

İngiltere’den Trump’ın da kullandığı ‘hayat kurtaran antikor kokteyline’ onay

Trump’ın da kullandığı ‘hayat kurtaran antikor kokteyline’ İngiltere’den onay

İngiltere, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın tedavisinde de kullanılan ‘antikor kokteyli’ni korona virüs hastalarına uygulama kararı aldı.

Trump'ın da kullandığı 'hayat kurtaran antikor kokteyline' İngiltere'den onay

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, geçen ay yaptığı açıklamada korona virüsünde yeni bir tedavinin müjdesini vermişti. İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi (NHS), önümüzdeki haftadan itibaren kullanılmaya başlanacak yeni korona virüs tedavisi hakkında bilgi paylaştı.

Buna göre, İngiltere’de aşısı olsa bile, virüse karşı savunmasız olan kişilere Ronapreve adlı bir ‘antikor kokteyli’ uygulanacak. Bu uygulamanın binlerce hastanın tedavisinde kullanılması bekleniyor.

TRUMP TEDAVİSİNDE DE KULLANILDI

ABD eski Başkanı Donald Trump, doktorlarının korona virüsüne yakalandıktan sonra ‘hayat kurtaran bir karışım’ ile iyileştiğini belirtti. Bu açıklamalar uzun süre tartışıldı ve ilacın içeriği çok konuşuldu.

İngiltere şimdi bu karışımı korona virüsüne karşı savunmasız insanlar için kullanmayı planlıyor.
İlaç, antikoru olmayan 50 yaş üstü ve 12-49 yaş arası bağışıklık sorunu yaşayan hastaların tedavisinde kullanılacak. Hükümetten yapılan açıklamada, yeterli miktarda ilacın satın alınarak ülke genelindeki uygun hastanelere gönderildiği ve önümüzdeki hafta kullanımına başlanacağı duyuruldu.

UYGULAMA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAŞLAYACAK

Sağlık Bakanı Javid, “İngiltere’deki hastanelerde daha savunmasız hastalarımız için uygulamaya koyduğumuz ‘antikor kokteyli’ gelecek haftadan hayat kurtarma umudu olacak” dedi. Javid şunları söyledi: “Birleşik Krallık, özellikle Covid-19 döneminde hayat kurtaran tedavileri belirlemede dünyaya öncülük ediyor. Ülke olarak hayati önem taşıyan çalışmalara ağırlık vermeye devam edeceğiz.”

Roche ve Regeneron tarafından üretilen Ronapreve, bir antikor kokteylidir. Aşıların yaygınlaşması ve varyantlarının ortaya çıkmasından önce test edilen ilaç, iki ayrı monoklonal antikor içeriyor. Türünün ilk örneği olan ilaç, aynı zamanda Covid-19’un neden olduğu akut enfeksiyonların tedavisi için onaylanan ilk ilaç olma özelliğini de taşıyor.

'Korona virüsü havada daha hızlı yayıldı' ilginizi çekebilir ‘Korona virüsü havada daha hızlı yayıldı’ 8 yaşındaki Covid-19 felç oldu ilginizi çekebilir 8 yaşındaki Covid-19 felç oldu

Trump’ın da kullandığı ‘hayat kurtaran antikor kokteyline’ İngiltere’den onay

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK