İnsanlara Covid-19 ilacı diye ‘bit ilacı’ öneriyorlar

İnsanlara Covid-19 ilacı diye ‘bit ilacı’ öneriyorlar

122
0
PAYLAŞ

İnsanlara Covid-19 ilacı olarak ‘bit ilacı’ öneriyorlar

İnsanlara Covid-19 ilacı olarak ‘bit ilacı’ öneriyorlar

ABD’de iki doktor, anti-paraziter ilaçlar kategorisinde yer alan Ivermectin’i Covid-19’a çare olarak duyurduğunda milyonlarca insan bu ilacı kullanmaya başladı. Uzmanlar uyarıyor! Covid-19’u tedavi edecek spesifik bir ilaç yokken bu tür ‘umut tacirlerine’ inanılmamalı!

İnsanlara Covid-19 ilacı olarak 'bit ilacı' öneriyorlar

Ivermektin, tüm dünyada kolayca erişilebilir ve uygun fiyatlı olan Nobel ödüllü bir ilaç olarak bilinir. İvermektinin hap versiyonu, yaygın körlüğü tedavi etmek ve insanların uzuvlarında ve cinsel organlarında meydana gelebilecek enfeksiyonları tedavi etmek için uzun yıllar kullanıldı. Aynı zamanda ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan Ivermektin, daha önce AIDS ve grip gibi viral hastalıkların tedavisinde kullanılıyordu. Öte yandan merhem olarak satılan versiyonu ise çocuklarda bit ve pire gibi böcek istilalarının tedavisinde halen kullanılmaktadır.

Ancak ABD’de ‘umut tüccarları’ korona virüsüne karşı ‘mucize tedavi’ olarak Ivermectin’i sunmaya başladı. Wisconsin Üniversitesi Tıp Merkezi’nden Dr. Pierre Kory ve Dr. Paul Marik, Ivermektin’in Covid-19 tedavisinde kullanılması gerektiğini savunurken, yine virüse karşı koruyucu etkisi olduğunu iddia ediyor.

MİLYONLARCA KİŞİ İNANIYOR

‘Front Line COVID-19 Critical Care Alliance’ (FLCCC) adlı bir vakıf kuran ikili, Ivermectin’in Covid-19’a karşı en etkili ilaç olduğunu savunuyor. Kory, geçtiğimiz Aralık ayında Senato iç güvenlik komitesi üyelerine yaptığı açıklamada, “Ivermectin’in Covid-19’a karşı ‘mucize bir ilaç’ olduğunu savundu ve bu ilacın hastalığın her aşamasında etkili olduğu araştırmalarla kanıtlandığını iddia etti. .

Ancak Kory ve Marik, FLCCCK Vakfı aracılığıyla milyonlarca insanı (podcast sunucusu Joe Rogan dahil) Covid-19’un ivermektin ile tedavi edilebileceğine ikna etti. Bunun için gösterilen belgelerin gerçek olmadığı belirtildi.

Uzmanlar bu iki doktor ve benzeri ‘umut tacirleri’ hakkında uyarıyor. Covid-19 için kesin bir tedavi yöntemi olmadığı belirtilirken, ivermektin ile Covid-19 tedavisi gibi bir şeyin mümkün olmadığı vurgulandı.

Hamileler covid aşısı yaptırabilir mi, hangi aşıyı yaptırmalıdır? ilginizi çekebilir Hamileler covid aşısı yaptırabilir mi, hangi aşıyı yaptırmalıdır? Aşıya direndi, 11 ayda 3 kez koronaya yakalandı ilginizi çekebilir Aşıya direndi, 11 ayda 3 kez koronaya yakalandı

İnsanlara Covid-19 ilacı olarak ‘bit ilacı’ öneriyorlar

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK