Karaciğer yetmezliği teşhisi konulan minik Asya, çölyak hastası çıktı

Karaciğer yetmezliği teşhisi konulan minik Asya, çölyak hastası çıktı

25
0
PAYLAŞ

Konulan minik, hastayak hastası

Konulan minik, hastayak hastası

Kars’tan, tahminiyle olası nakil için ambulans uçakla Adana’ya insanlar 5 Asya Daştana, hastayak hastası kondu. Sağlığınız hakkında bilgi sahibi olunan küçük Asya, sağlığın şeffaflığından kurtuldu.

Kars’ta arıcılık yapan Sehattin Daştan (52) ile Hayriye Daştan (44) çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü Asya, uyku hali, halsizlik ve kusurlarıyla Kars Harakani Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Alınan Asya’ya yönelik viral muayeneden alınacak sonuçlar hakkında ayrıntılı bilgi konuldu. Asya, ambulans uçakla nakli için 25 Mart’ta Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Çocuklar için yoğun bakım ve uygulama’ya yönelik, 3 gün boyunca yoğun yoğun bakımda düşünülenler.

Tetkikler gerçeğiyak vakası’ konulan Asya, 28 Mart’ta güçlü bir şekilde çıkarılarak servise alındı. Hayatının devamında glütensiz beslenmesi gereken Asya Daştan, hastanedeki tedavinin ardından dün taburcu edildi.

ÖMÜR BOYU DİYET YAPACAK

Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Didem Gülcü Taşkın, Asya’nın sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Küçük bir ömür boyu devam etmek için sağlıklı bir şekilde devam etmeyi planlayan Dr.

Eğitim ile ilgili desteğin geleceği güçlü olabiliriz. Çölyak antikor testi pozitif geldi. Yaptığımız taramasının sonunda başvurular için başvuruda bulunulanyak tanısını koydu. Başladığımızla düşüş yavaş yavaş normale döndü.

Çölyak’ın yanı sıra sıra seyahat eden bir hastalıktan. Başta Adana olmak üzere bu bölgede çok fazla arazide hastamız var. Asya şu şekilde bir nakilden kurtuldu. Eve gidecek kadar iyi. Artık glütensiz diyet ile devam edecek” diye konuştu.

‘BABAMI ÇOK ÖZLEDİM’

Hayatından umutlu olan ve 2 haftadır tüketilenin devamını korumak kalkan minik Asya ise Kars’ta olan babasını küçük, eve çok için mutlu olduğunu söyledi. Hayriye Daştan da, “Kızımın teslimattan kurtulduğuna çok sevindim. Şimdi beslenmesine inanmıyor. İlgilenen tüm doktorlara teşekkür ediyorum” dedi. (DHA)

Türkiye'de her 4 1'inde miktarları görünüyor! İlginizi Çekebilir Türkiye’de her 4 1’inde miktarları görünüyor!

Adana Asya Çocuk diyet kalkan Kars Sağlık Türkiye

Konulan minik, hastayak hastası

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK