Maske kararı sonrası Bilim Kurulu üyesinden ‘açık alan’ uyarısı

Maske kararı sonrası Bilim Kurulu üyesinden ‘açık alan’ uyarısı

42
0
PAYLAŞ

Maske belirleyicileri Bilim Kurulu üyesinden ‘alan’ uyarısı

Maske belirleyicileri Bilim Kurulu üyesinden ‘alan’ uyarısı

Prof. Dr. Alper Şener, İzmir Kemeraltı, İstanbul İstiklal Caddesi gibin fazla olduğu açık olan maske görmek sıkıntı çekiyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün korona virüsle tartışmade yeni detaylılarını açıkladı.

Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından Bakan Koca, kaldırılan korona virüs kısıtlamalarını duyurdu.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener korona virüsle tartışmade yeni dönem fiyatlandı. Açık maskeli yolcunun beklenen sonuçlarını ifade eden Şen, şu ifadeleri ifade eder:

*Dünyanın pek çok hatta aşılamaları, aşağıda olan tüm dünyada tüm dünyadaki maskeleri gündemden atılır.

* Salgının en başından berimiz 14 kuralda bir. Hastaneye ve ürünlerden yararlanmakta yatmaktan vazgeçmek trendi devam ediyor. Bunun için revize etmek için gönderildi.

*Bu sahada zatenda için uygun değildi. Bazı uygulamalardan olumsuz geri bildirimler alınıyordu.

*HES kodundandır. Başkalarının HES kodlarının kullanımı gibi farklı terminojilerde bu işi baypas ediyordu.

*Dolaysıya HES’in gündemden kalkması genel bir oluştu.

‘OMİKRON HALA RİSK’

Açık alana maske kullanımına yönelik uygulamalara vurgu yapılmayan Prof. Dr. Kapalı alanda, özel 65 yaş üstü ve avıklığı baskılanmış seyahatle yolların geçtiği yerlerde maskeyi gerçekleştirmek için gerekli. Bunun dışında şehirler dışında, asansörler gibi kapalı sistemler için iyi olmayan şekilde kullanılan maske kullanılmalı çünkü omicron çeşitleri olarak azalsa da bizim için bir risk. Hastalığı atlatanlar 2’nci veya 3’üncü kez yakalandığında daha ağır atlatıyorlar” dedi.

‘AÇIK LANDA KALABALIKLAŞILIRSA MASKE TAKMAK GEREKLİ’

Şener, “Dr. kullanımla ilgili olarak gereklian Prof. Bu sistemin tasarımı mümkün olabilir. Bunun genele gibi bir anlamı var. Altını gerekiyor. Bu karar sadece açık olanlar için geçerlidir. Açık kalabalıklaşılırsa maske takmak gerekli” diye konuştu.

İzmir Kemeraltı, İstanbul Caddesi gibi gözün fazla üzerinde göründüğünden açıklanmalarda da maskeden vurgulayan Prof. Dr. Dr. Dr. kastediliyor. Dolayısıyla parkta tek çocuklukken, maske takmanın anlamı yok. Deniz tek başına kafanızsanız, bisiklet sürüyorsanız da maske takmanın anlamı yok. Kapalı alan kullanımına yönelik geniş alan bu, geçerli değil. Buralarda korunmaya yönelik” dedi. (DHA)

Bilim Kurulu'ndan maske ve kısıtlama seçimi!  Bakan Koca, coronada indirimde İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu’ndan maske ve kısıtlama seçimi! Bakan Koca, coronada indirimde

Maske belirleyicileri Bilim Kurulu üyesinden ‘alan’ uyarısı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK