Pandemide 57 eczacı ve 20 eczane çalışanı yaşamını yitirdi

Pandemide 57 eczacı ve 20 eczane çalışanı yaşamını yitirdi

97
0
PAYLAŞ

Pandemide 57 eczacı ve 20 eczane çalışanı hayatını kaybetti

Pandemide 57 eczacı ve 20 eczane çalışanı hayatını kaybetti

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Ne yazık ki pandemide cephede savaşan meslek grubu olarak biz de payımızı aldık. 57 meslektaşımızı ve 20 çalışanımızı kaybettik” dedi.

Pandemide 57 eczacı ve 20 eczane çalışanı hayatını kaybetti

İstanbul Seçimli Olağan Genel Kurulu’nun ilk oturumu Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Mevcut başkan Cenap Sarıalioğlu’nun aday olmadığı genel kurulda, İstanbul Eczacılar Odası Başkanlığı için Pınar Özcan ve Hüseyin Çelik yarışacak. Bugünkü oturumda konuşan İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, toplantıda pandemi sürecinde hayatını kaybeden 57 eczacı ve 20 eczane çalışanının bulunduğunu belirtti.

Sarıalioğlu, “Son 2 yıldır birlikte olağanüstü bir süreç yaşıyoruz. Bugün yaşayan hiç kimsenin yaşamadığı, hiçbir yöneticinin hayal bile edemediği bir süreçten geçtik. Yeminimize uygun olarak 7/24 kesintisiz ilaç hizmeti vermeye çalıştık. İlaç ve danışmanlık hizmeti vermeye çalışırken bir yandan da hastalarımıza maske ve dezenfektan sağlamaya çalıştık. Öte yandan ailelerimizi ve çalışanlarımızı korumaya çalıştık. Ateş o kadar yakınımıza düştü ki, çok uzak sandığımız ölümlerin aslında ne kadar yakın olduğunu gördük ve ne yazık ki yaşadık. Bu süreçte pandemi rakamlarına baktığımızda dünyada 226 milyon hasta ve 4 milyon 650 bin ölüm yaşandı. Ülkemizde 6 milyon 700 bin hasta ve 80 bin ölüm yaşandı. Maalesef pandemide cephede savaşan meslek grubu olarak biz de payımızı aldık. 57 meslektaşımızı ve 20 çalışanımızı kaybettik. Bugün hepsini bir kez daha saygı, özlem ve minnetle anıyorum.”

Sarıalioğlu’nun konuşmasının ardından genel kurulun divan heyeti 4 kadın olarak belirlendi. Meclis komitesi başkanı eczacı Sibel Özkan Tarım, son dönemde kadın cinayetlerinde yaşanan artışa dikkat çekerek salondaki tüm kadın meslektaşlarını sahneye davet etti. Kadın eczacılar, salondaki erkek meslektaşlarının alkışlarıyla sahne aldı.

İstanbul Eczacı Odası’nın yeni başkanı yarın Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi’nde yapılacak seçimle belirlenecek.

Corona virüsü resminde çarpıcı değişiklik: Ölüm sayısı 5,7 kat arttı ilginizi çekebilir Corona virüsü resminde çarpıcı değişiklik: Ölüm sayısı 5,7 kat arttı

Pandemide 57 eczacı ve 20 eczane çalışanı hayatını kaybetti

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK