Pfizer CEO’su ne zaman normal hayata dönüleceğini açıkladı

Pfizer CEO’su ne zaman normal hayata dönüleceğini açıkladı

114
0
PAYLAŞ

Pfizer CEO’su normal hayata ne zaman dönüleceğini açıkladı

Pfizer CEO’su normal hayata ne zaman dönüleceğini açıkladı

Pfizer CEO’su Albert Bourla, COVID-19’un yeni varyantlarının dünya çapında ortaya çıkmaya devam etmesine rağmen, hayatın gelecek yıl içinde normale döneceğine inandığını söyledi.

Pfizer CEO'su normal hayata ne zaman dönüleceğini açıkladı

Pandemi nedeniyle aşı çalışmaları hızlanırken, virüsün ne zaman etkisizleşeceği ve biteceği konusunda yetkililerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Moderna CEO’su geçtiğimiz günlerde dünyadaki herkese aşı yapılabileceğini söylerken, Pfizer CEO’sundan yeni bir açıklama geldi.

ABC News’in programına katılan Pfizer CEO’su Albert Bourla, “Bir yıl içinde normal hayata dönebileceğimizi düşünüyorum. “Bu, yeni varyantların ortaya çıkmayacağı ve hayatımızı aşı olmadan yaşayabileceğimiz anlamına gelmiyor” dedi.

TÜM DÜNYA İÇİN YETERLİ AŞI ÜRETİLİYOR

Bourla’nın yorumları, pandeminin bir yıl içinde sona ereceğini öngören Moderna CEO’su Stéphane Bancel’in geçen hafta yaptığı açıklamaları pekiştiriyor.

Bancel, İsviçre gazetesi Neue Zürcher Zeitung’a verdiği demeçte, “Son altı ayda üretim kapasitesinin genişlemesine bakarsanız, gelecek yılın ortasına kadar dünyadaki herkesin aşı olmasını sağlayacak yeterli doz mevcut olmalıdır.” Bancel’in yorumlarının ardından Bourla, dünya çapında ortaya çıkan COVID-19 varyantlarıyla mücadele etmek için muhtemelen yıllık bir aşıya ihtiyaç duyulacağına inandığını söyledi:

YILLIK AŞI OLACAK

“Bir şekilde grip benzeri bir durumla karşı karşıya kalacağız. Ya aşı olursun ve iyi bir kış geçirirsin ya da yapmazsın ve hasta olursun, hatta hastaneye kaldırılma riskini alırsın. Bu benim için en olası senaryo çünkü virüs tüm dünyaya yayılıyor. Yeni varyantların ortaya çıktığını görmeye devam edeceğiz ve ayrıca en az bir yıl boyunca aşılarımız olacak. Yani en olası senaryo yıllık aşılamadır. Verileri bekleyip görmemiz gerekiyor.”

Geçen hafta, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), sağlık durumları nedeniyle hastalanma olasılığı daha yüksek olan kişiler de dahil olmak üzere 65 yaş ve üstü ve ciddi COVID-19 riski taşıyan kişiler için Pfizer güçlendiricilere izin verdi. maruz kalma riski.

Atılım, ABD’deki koronavirüs ölümlerinin 1918-1919 influenza pandemisini geçmesinden sonra geldi.

CDC'den Pfizer-BioNTech aşısı için üçüncü doz önerisi: 65 yaş ve üstü için uygundur ilginizi çekebilir CDC’den Pfizer-BioNTech aşısı için üçüncü doz önerisi: 65 yaş ve üstü için uygundur Moderna CEO'su Bancel: Salgın 1 yılda bitecek ilginizi çekebilir Moderna CEO’su Bancel: Salgın 1 yılda bitecek Aylar sonra ortaya çıktı: Pfizer, BioNTech'in Covid-19 aşısını reddetti ilginizi çekebilir Aylar sonra ortaya çıktı: Pfizer, BioNTech’in Covid-19 aşısını reddetti

Pfizer CEO’su normal hayata ne zaman dönüleceğini açıkladı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK