Prof. Dr. Aziz Sancar: ‘Aşı karşıtı olmak mantık dışı bir durum’

Prof. Dr. Aziz Sancar: ‘Aşı karşıtı olmak mantık dışı bir durum’

94
0
PAYLAŞ

Prof. Aziz Sancar: ‘Aşı karşıtı olmak mantıksız’

Prof. Aziz Sancar: ‘Aşı karşıtı olmak mantıksız’

TÜBİTAK Covid-19 Türkiye Platformu çatısı altında aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları yürüten profesörlerle bir araya gelen Prof. Dr. Aziz Sancar, “Aşı karşıtı olmak mantıksız. Kanun zorlamasa da, aşı olmak şart.”

TEKNOFEST için TÜBİTAK’ın onur konuğu olarak Türkiye’ye gelen Prof. Dr. Aziz Sancar, TÜBİTAK Covid-19 Türkiye Platformu ile bir araya geldi. Toplantıda, platform bünyesinde faaliyet gösteren profesörlerden İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Ankara Üniversitesi’nden Dr. Ahmet Gül, Bilkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hakan Akbulut ve Dr. Mehmet Altay Ünal, ODTÜ’den Prof. Dr. İhsan Gürsel, Prof. Dr. Mayda Gürsel de hazır bulundu.

“Birlikte Gelişmek Birlikte Başarmak” başlıklı toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Sancar, “Aşı çalışmalarının geldiği noktayı nasıl buluyorsunuz?”, “Çok başarılı buldum. Bazılarını biliyordum ama bilmiyordum. Bu kadar detaylı bilmiyorum. 3 yılda büyük işler başarmaları ve iyi öğrenciler yetiştirmeleri çok hoşuma gitti.”

“Aşı karşıtı olmak mantıklı DEĞİL”

Sancar, aşı karşıtı olmakla ilgili bir mesajı olup olmadığı sorulduğunda, “Ne diyeceğimi bilemiyorum çünkü aşı karşıtı olmanın mantıksız bir tavır olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden mantıklı değil. Aşı karşıtı olmak mantıklı bir tutum değil.”

Çalıştığı üniversitenin aşı olmayanları kabul etmediğini kaydeden Sancar, “Türkiye yasalara uyuyor mu bilmiyorum. Ama kanun bunu zorlamasa bile aşı olmak gerekiyor ya da başka birini tehlikeye atıyorsunuz. Buna hakkınız yok” dedi. (İHA)

Annem hamilelik sırasında delta varyantına yakalandı: Şu anki aklım olsaydı kesinlikle aşı olurdum ilginizi çekebilir Annem hamilelik sırasında delta varyantına yakalandı: Şu anki aklım olsaydı kesinlikle aşı olurdum

Altay Ankara Ankara Üniversitesi annesi Aziz Sancar Corona Gül istanbul İstanbul Üniversitesi Kocaeli Mehmet Altay ODTÜ Türkiye

Prof. Aziz Sancar: ‘Aşı karşıtı olmak mantıksız’

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK