Prof. Dr. Bayraktar: Şişmanlıkta Avrupa’da ilk sıradayız

Prof. Dr. Bayraktar: Şişmanlıkta Avrupa’da ilk sıradayız

58
0
PAYLAŞ

Prof. Dr. Bayraktar: Şişmanlıkta Avrupa’da ilk sıradayız

Prof. Dr. Bayraktar: Şişmanlıkta Avrupa’da ilk sıradayız

Fırat Bayraktar, “Şişmanlık bölgesinde ülke olarak çok iyiyiz. Avrupa’nın ilk yılındayız. Bu sağlıkta sonuncu olmak” diye konuştu.

Her yıl 4 Mart’ta yaratılmak için kutlanan ‘Dünya Obezite Günü’ne dikkat çekmek için İzmir’de TOAD tarafından 11’inci Ulusal Obezite kongreleri düzenlendi. Kongrenin toplantı organizasyonuna Ulusal Obezite Kongresi Başkanı Prof. Dr. Hasan İlkova, Ulusal Obezite Kongresi Genel Sekreterleri Prof. Dr. Fırat Bayraktar, Prof. Dr. Taner Damcı, Doç. Ela Keskin TOAD Başkanı Prof. Dr. Volkan Yumuk ve Avrupa Obezite Derneği (EASO) Başkanı Prof.

‘OBEZLERİ ANLAMAK İÇİN KURŞUN YELEKLERLE EĞİTİM ALDIK’

Obezite planlamayla ilgili ülkelerdeki görünümlerin tahminlerinden yüksekte gösterilecek olan Prof. Dr. Obezite genel olarak bir sağlık sorunu olarak belki de planlanabilir bir şekilde mümkün olmayan olarak, ancak yönetilebilir bir hastalık olduğu kabul edilebilir olarak. Hekim olarak bizler obez olan kişilerden oluşan kişilerden olmak için kurşunlarla eğitimler boyunca eğitimler. Obezite hekimlerinin de bilinçlenmesi gereken bir konu” dedi.

TÜRKİYE’DE EN FAZLA OBEZ ADANA’DA, EN AZ ERZURUM’DA

Fırat Bayraktar ise “Yaklaşık 45-50 yıl sürdürülebilir, dünya için çok önemli bir sorun yoktu. Yaşam ve yaşam biçimine göre, resim ağır yıllar hesaplaması olan şekilde uygulanabilecek olan olan gıda üretimine geçildi. Böyle 1980’ler sonraki süreç hızlandı. Erişkinlerde yüzde 15 olan kilo fazlalığı hızla artmaya başladı. Bu dönem çocuklarda oran yüzde 5’ti. Günümüzde ise 2016 taşıtlarında kilo fazlalığı yüzde 40’a ulaştı. Her 10 söz 4’ünde fazla kilo sözdür. Obezite’nin kaderisi dünyada yüzde 13’tür. Şişmanlık bölgesi ülke olarak çok iyiyiz. Avrupa’nın ilkinizdeyiz. Bu durum sağlıkta sonuncu olmak gibidir. Gelecek kitap çok daha kötü sonuçlar, beklemeden bu soruna bir gelecek getirmek gerekiyor. Türkiye’de en fazla obez merkezi olan şehir Adana, en az olan şehir ise Erzurum’dur” diye konuştu.

TOAD Başkanı Prof. Bu diyen hizmet veren bir eğitim hizmeti hem Sağlık Bakanlığı hem de TOAD iş birliği ile kurulmuştur” diye konuştu. (DHA)

Gece vardiyasında güvenlik!  Obezite ve tester İlginizi Çekebilir Gece vardiyasında güvenlik! Obezite ve tester

Adana Avrupa diyabet Dünya Erzurum izmir obez obezite Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye

Prof. Dr. Bayraktar: Şişmanlıkta Avrupa’da ilk sıradayız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK