Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: 1-2 hafta sonra en çok vaka görülen il...

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: 1-2 hafta sonra en çok vaka görülen il olabilir

69
0
PAYLAŞ

Prof. Mehmet Ceyhan: 1-2 hafta sonra en çok vaka görülen il olabilir

Prof. Mehmet Ceyhan: 1-2 hafta sonra en çok vaka görülen il olabilir

Corona virüs vaka sayısının en fazla olduğu iller hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Bugün en az vaka görülen il 1-2 hafta içinde en çok vaka görülen il olabilir.” dedi.

Prof.  Mehmet Ceyhan: 1-2 hafta sonra en çok vaka görülen il olabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Ağustos-3 Eylül tarihleri ​​arasında bir önceki haftaya göre vaka yoğunluğunun en fazla arttığı 10 ilin Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Tunceli ve Bartın olduğunu açıkladı.

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu illerden birindeyseniz artık daha da dikkatli olmalısınız. Kesin çözüm aşı! Kurallar çok gerekli” dedi.

“1-2 HAFTA SONRA EN ÇOK VAKA GÖRÜLEN ŞEHİR”

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan da sosyal medya hesabından verileri değerlendirdi.

Mehmet Ceyhan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

* Bir hafta önce (bugün ve 6 gün önce) açıklanan ‘vaka sayısı artan en çok il’ grafiğinde sadece 2 il aynı.

* Aşılar bulaşmayı tamamen engellemezken, şehirlerarası ulaşımda bu kadar kontrolsüz olduğumuz sürece illeri korumaz dediğimiz tek doz aşı oranına göre farklı renklere boyamak sadece illerdeki önlemleri azaltacaktır. birkaç vakanın olduğu yer.

* Ancak bugün en az vaka görülen il 1-2 hafta içinde en fazla vaka görülen il olabilir.

Mehmet Ceyhan: Biontech'in aşısındaki antikor miktarını artırması gerekebilir ilginizi çekebilir Mehmet Ceyhan: Biontech’in aşısındaki antikor miktarını artırması gerekebilir

Bartın Bilim Bolu Çocuk Corona Elazığ Karaman Kayseri Kırıkkale Kırşehir Malatya Sağlık Bakanı sosyal medya Tunceli Yozgat

Prof. Mehmet Ceyhan: 1-2 hafta sonra en çok vaka görülen il olabilir

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK