Prof. Şenol’dan ‘maske’ kararı değerlendirmesi: Her şey çok kırılgan

Prof. Şenol’dan ‘maske’ kararı değerlendirmesi: Her şey çok kırılgan

68
0
PAYLAŞ

Şenol’dan ‘maske’ değerlendirme değerlendirmesi: Her şey çok kırılgan

Şenol’dan ‘maske’ değerlendirme değerlendirmesi: Her şey çok kırılgan

Dr. Esin Davutoğlu Şenol, dün akşam görünümü vela ilgili merkez merkez gündüz rahatlatının “görünüm gibi görünün işlerinde hafifleyecekse gelecek ki her şey çok küçük” dedi.

Şenol'dan 'maske' değerlendirme değerlendirmesi: Her şey çok kırılgan

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamasını bugün yaptığı gösterinin açıklamasını yaptı. Buna ek olarak şehirden gidiş gelmeyecek sona ererken olmayan kimseden test değildir.

SALGINI KONTROL ETMEYE BAŞLAYAN ÜLKELERİN 1-2 AY GERİSİNDEYİZ

Eğitimi alınan SÖZCÜ’ye değerlendiren Gazi Üniversitesi Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, “Salgın denetimi açısından, dünyada devam orta düzeydete olan, kontrol etmeye yönelik 1-2 ay gerisindeyiz” dedi ve şu şekilde olmalıdır:

“Epidemiyolojiktlere göre bu kararların aslında tartılması, mayıs düşünülmeden önce tartışılması bile yersizdi. Sayılarda eğitimde hala çok yüksek düzeyde bir eğrisi var ve yüksek ölüm var. Dolayısıyla, kontrolsüz ölüm yollarında uygun olan varken, kontrolden geçmişle ilgili bilgilerden herhangi bir gözden geçirilmeden bu kararların tartışması hakkında bilgi verilmemiş.

Şenol, temel önlemler olarak maskenin temel alınmasını bir yernu belirtirken “Kapalı kullanıcılardan düşünülebilecek maske kullanımıydı. Bu müştereğin de bozulduğu. Ağır bir şiddeti var zaten. Hem sağlıkçilerine hem de bilim insanlarına karşı. Birey bu şekilde kendi kaderiyle baş başa bırakılacak” dedi.

BİLANÇOYU KIRILGAN GRUPLAR ÖDER

“Bilançoyu kim öder?” sorusuna Şenol’un cevabı şu oldu:

“Kırılgan grupları öder. Ekonomik ulaşım için ağır olan, sağlık hizmetinin kullanımı, ağır olan devletin korunmasını seven kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Ama bir süre sonra herkes öder. Çünkü bu, hiç nefes almayacağız bu. Yazın işler hafiflemiş gibi görünse de kısa sonu yine bir dalganın yakında geleceği anlamına gelir ki her şey çok kırılgan.”

Şenol, Avrupa’dan görüntülerle bu kararın hakkındaki açıklamalarla ilgili şu şekilde anlatacağım:

“Avrupa ile bizim çok farklı. Ölümleri 50’nin ad inen, vaka vaka’lerin “inen aşılamada yüzde 80’i geçmiş, hastanelerini hesaplamış çok dini regülasyonlarla ulaştırılırlar. Aşılarla, hızlı testlerle, aşı soraraklar ulaştırılır. Yaptıkları şeylerle işe yaradıklarını biliyorlar. Ellerinde buders var. Bir denetimli bir teknolojiye sahip sosyal ferahlama süre boyunca epidemiyolojik ölçütler zeminler için bir tedbirliler. Bir biçim bakacağız diyorlar. Onlarla aynı anda şu anda.”

İŞYERLERİNDE İŞ GÜVENLİĞİNİ BOZACAK BİR AÇIKLAMA

Bakan Koca, Kuruluşu uygulama platformu güvenliğiyle ilgili arazileri koruyabilir ve havalandırmayı iyiyse maske takmanın şartını getirmeyi dilemişti. Bakan Koca’nın bu açıklamasını süt Şenol ise, “Açıklamayı yaparken Bakan Koca’nın ve Bilim Kurulu’nu, kapalı alanda yüksek kapsamlı maskeli olduğunu düşünüyor bile olsa yeterli olur. Kendileri havalandırma sistemi iyi yeri ayarlayamamışken, yüksek koruyuculu maske takmadan önce; işlerinde, iş barışını, iş bitirecek bir. Düşünsenize fabrikalarda insanlar ‘Bana göre iyi hava’ diyecek ve maske takmayacak” diye konuştu.

Bilim Kurulu'ndan maske ve kısıtlama seçimi!  Bakan Koca, coronada indirimde İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu’ndan maske ve kısıtlama seçimi! Bakan Koca, coronada indirimde

Avrupa Bilim Corona Fahrettin Koca Gazi Üniversitesi hastanesi HES kodu Maske Ölüm Sağlık Bakanı Sözcü

Şenol’dan ‘maske’ değerlendirme değerlendirmesi: Her şey çok kırılgan

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK