Rusya’da Covid-19’dan ölüm rekoru kırıldı

Rusya’da Covid-19’dan ölüm rekoru kırıldı

141
0
PAYLAŞ

Rusya’da Kovid-19’dan ölüm rekoru kırıldı

Rusya’da Kovid-19’dan ölüm rekoru kırıldı

Corona virüsü salgınının etkilerini çok sert hisseden Rusya’da bir günde Kovid-19’a bağlı sebeplerden hayatını kaybedenlerin sayısı rekor kırdı.

Rusya'da Kovid-19'dan ölüm rekoru kırıldı

Rusya’da son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 852 olarak kaydedildi. Bu sayı, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki en yüksek can kaybı olarak açıklandı.

Yetkililer ayrıca son 24 saatte 21.559 kişide korona virüsü tespit edildiğini açıkladı. Rusya’da önceki gün vaka sayısı 22.236 olarak kaydedildi.

Rusya’da milyonlarca öğrencinin okula dönmesiyle birlikte, Eylül ayının başından bu yana günlük vaka sayısı giderek arttı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de yakın kadrosunda korona virüsü tespit edilmesinin ardından karantinaya alındı. Korona virüsünün dördüncü dalgasını önlemek isteyen Moskova’da maske takma zorunluluğu sıkılaştırıldı. Yaklaşık 40 milyon kişinin iki doz aşı aldığı ülkede toplam nüfusun 146 milyon olması nedeniyle aşılama sürecinin diğer ülkelerin gerisinde kalmasının salgının hızlanmasında önemli bir etken olduğu belirtiliyor.

Corona virüsü yaşam beklentisini düşürdü: ABD'li erkeklerde 2,2 yıl azaldı ilginizi çekebilir Corona virüsü yaşam beklentisini düşürdü: ABD’li erkeklerde 2,2 yıl azaldı

Rusya’da Kovid-19’dan ölüm rekoru kırıldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK