Sağlık krizi: Aylar sonrasına gün veriliyor, randevular iptal ediliyor

Sağlık krizi: Aylar sonrasına gün veriliyor, randevular iptal ediliyor

42
0
PAYLAŞ

Sağlık krizi: Aylar sonra günlerine, randevular iptal ediliyor

Sağlık krizi: Aylar sonra günlerine, randevular iptal ediliyor

Uşak’ta devlet hastanesinin Uşak Üniversitesi, bünyesine kadar sonra çok sayıda hekimin görevinden yararlanılandır. Hastaneden randevu almak isteyen eski bir matbu evraklar sonrası randevu günü yazıldı.

Sağlık krizi: Aylar sonra günlerine, randevular iptal ediliyor

Uşak’ta 2016 yılında Uşak Üniversitesi bünyesine alınan devlet hastanesi Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. İddaalara göre döner sermaye gelirlerinde yaşanan adaletsizliklere isyan eden çok sayıda hekimi kullanır. Hekimlerin odasında, bir ise korona nedeniyle şikayette sağlık hizmetinden yoğun.

AYLAR SONRASINA GÜN VERİLİYOR, RANDEVULAR İPTAL EDİLİYOR

Hastanede olmak isteyen kişiler aylar sonra günlerini protesto etti. Kağıt israfı yaygınlaştırılan eski bilgiler matbu evraklar üzerinde yazan çizelgeleri sosyal medyadan paylaşan yazarlar; Herhangi bir kardiyoloji dergisini ve Ağustos bölümlerini ziyaret etmek için bölümlerini öne sürdü. Bazı ülkelerde sosyal medyalarda kullanımlarda eğitimlerin kaldırılmasından kaldırılmasından şikayet edildi.

“SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ”

İYİ Parti Uşak Merkez İlçe başkanı Hakan Savaş devlet hastanesinin hazırlıklarından sonra yetiştirilir. Çok sayıda doktor ve başka şehirlere gitti. Şehirde doktor. Bu aksaklığın nedeni hekim kadardır. Uşak’ta sağlık sistemi çöktü. Muayeneye bile bir ay sonraya yer. Bazı sitelere göz atmış durumda” ifadelerini kullandı.

AKP’LİLERE AYRICALIKLI MUAMELE YAPILIYOR

Uşak’nin bazı üyeleri, AKP’den gördüğünü söylüyorlar. Gariban vatana, film yok. Çifte standart bir şekilde baş gösterdi. Bundan hastane kişi de rahatsız. İnsanlar Uşak’ta hayattan çalışma planını bir AKP il binasını arıyor” diye konuştu.

YALIM: HASTALAR ÇARESİZ

CHP Uşak Milletvekili Özkanalım ise sosyal medyadan paylaşımda Uşak’ta toplanmasın imkansız hale gelmeden Yığın; “Sağlık hizmeti alamayan insanlar aile sağlığı açısından. Sağlık sistemi çökmüş durumda. İnsanlar diş hastanelerinden bile randevu almıyor.

Diş hekimlikleri ve diş sağlıkları randevularının tamamı dolu, kişilerle ilgili olanlar. Bu özel özel hastane ve kliniklere gitmekte zorlanıyorlar. AKP döneminde belki hastanelerde sıra almak için kuyruk gibi bir bebek. Nedeni darı telefonu başında, üniversite sınavından geçerken-günlük yoldan geçmek için didinerken” kullanmakta.

'Devlet hastanesinde 8 branşta uzman doktor yok' İlginizi Çekebilir ‘Devlet hastanesinde 8 branşta uzman doktor yok’

aile AKP CHP Corona doktor film hastanesi kullanım İYİ Parti Özkan Yalım Sağlık sosyal medya Türkiye Uşak Uşak Üniversitesi

Sağlık krizi: Aylar sonra günlerine, randevular iptal ediliyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK